Izrael zahájil pilotní program pro první zahraniční turisty

Foto: Shutterstock.com Jeruzalém Foto: Shutterstock.com

Izrael otevřel své hranice turistům. Bude je ale vybírat, a protože registrace se otevřela teprve před týdnem, první skupiny země očekává až začátkem června. V Izraeli se díky uzávěře a rychlému očkování podařilo dramaticky snížit přírůstky lidí nakažených koronavirem.

V sobotu tamní ministerstvo zdravotnictví hlásilo 11 nových nakažených za 24 hodin. Aktivních je 542 případů a z toho stav 60 je vážný. V zemi se od začátku epidemie nakazilo přes 839 000 lidí a zemřelo 6 398 pacientů. Oběma dávkami vakcíny je naočkováno 5,1 milionu z devíti milionů občanů.

Vláda se nyní snaží otevřít ekonomiku, k níž turistika přispívá. V roce 2019 zemi navštívilo 4,55 milionu lidí, což přineslo 23 miliard šekelů (148 miliard korun).

Ministerstvo cestovního ruchu nyní otevřelo registraci pro skupiny, které si budou přát Izrael navštívit. Jde o pilotní program, který má trvat do 15. června. Izrael chce v tomto období povolit návštěvu 20 skupinám, v nichž bude pět až třicet turistů. Počítá se zejména s Brity, Američany a Němci. Na seznamu je ještě 20 náhradních skupin, na něž by došlo, kdyby některé z těch už vybraných nesplňovaly izraelská kritéria.

Ministryně cestovního ruchu Orit Farkašová-Hacohenová řekla, že její úřad pracuje na tom, aby mohlo do Izrael přijet mnohem víc návštěvníků, což postaví na nohy odvětví cestovního ruchu a „dá práci stovkám tisícům lidí“.

Podle agentury Reuters izraelské úřady věří, že omezením turistů na menší skupiny je nejlepší způsob, jak se vyhnout šíření koronaviru, zejména jeho novým variantám. V červnu by měla být kapacita skupin rozšířena a od července by pak mohli přijíždět turisté i individuálně.

Lidé přijíždějící z ciziny se musí prokázat negativním testem PCR ještě před nastoupením cesty a podrobit se dalšímu testu po příletu. Doklad o prodělání covidu-19 stačit nebude. Přijet mohou také lidé naočkovaní dvěma dávkami vakcín, které Izrael uznává.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: flydubai

flydubai je zpět na lince Praha – Dubaj

Letecká společnost flydubai se sídlem v Dubaji na konci minulého týdne obnovila provoz na lince z letiště Dubai International na Letiště Václava Havla Praha. Spojení bude zajišťováno až pětkrát týdně za codesharové spolupráce se společností Emirates.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ústavní soud: Strach z moru není důvodem pro nenastoupení na zájezd

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost dvou klientů cestovní kanceláře, kteří kvůli strachu z nákazy dýmějovým morem neodcestovali na ostrov Madagaskar. Informovala o tom ČTK. Klienti v žalobě tvrdili, že od kanceláře nedostali dostatečné informace o rizicích, v čemž spatřovali porušení...

Číst více
Foto: Petr Manuel Ulrych

EXPO 2020: CzechTourism představí Česko v Dubaji pomocí virtuální reality

Patnáct dní zbývá do slavnostního zahájení světové výstavy EXPO Dubaj 2020. CzechTourism na ní představí Česko pomocí virtuální reality. Na tiskové konferenci o tom v úterý informoval ředitel agentury Jan Herget. Návštěvníci výstavy se podle něj po...

Číst více