FlixBus, RegioJet i další spouští nové linky do zahraničí

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. Autobusové linky do zahraničí postupně obnovuje také RegioJet a další dopravci.

Linka z Prahy do Splitu začne fungovat od čtvrtka 24. června a v provozu bude pětkrát týdně, vždy od středy do neděle. Spoje budou na cestě zastavovat například ve Vídni, Mariboru, Zadaru, Vodici, Šibeniku a dalších zejména chorvatských městech. Ve stejný den FlixBus rozjede také autobusy z Prahy do Krakova, které budou jezdit čtyřikrát týdně.

Kromě Prahy posílí dopravce i cesty z jiných českých měst. Ve čtvrtek 17. června začnou jezdit autobusy z Liberce do Berlína a z Vratislavi do Vídně. Liberecký spoj pojede pětkrát týdně a zajíždět bude také na nové berlínské letiště Flughafen Berlin Brandenburg. Spoj z Vratislavy do Vídně bude v provozu pětkrát týdně a po přejezdu do Česka bude zastavovat v Ostravě, Olomouci a Brně. Linka bude také zastavovat na vídeňském letišti.

FlixBus už dříve obnovil řadu další linek do ciziny, například do Francie, Švýcarska, Německa, na Slovensko a další.

Autobusy do zahraničí posiluje v posledních dnech také RegioJet. V pondělí začaly jezdit spoje na trase z Bratislavy do Vídně, od 18. 6. vyjedou budou žluté autobusy jezdit také z Prahy do Splitu. Zájem je podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje podobně vysoký jako u vlaků, dopravce proto na některé termíny přidává posilové autobusy. Už dříve RegioJet obnovil také autobusové linky z Prahy do Vídně a z Krakova přes Ostravu do Vídně. Z dálkových autobusů jezdí už většina spojů z Česka do Berlína, Londýna, Paříže, Amsterdamu či Itálie. RegioJet do zahraničí, včetně Chorvatska nebo Rakouska, vysílá i vlaky.

Linky do zahraničí postupně obnovují i ostatní dopravci. České dráhy nasazují více vlaků do Polska, Maďarska, Německa a na Slovensko. Na Slovensko nyní už jezdí také Leo Express, dopravce zároveň chce brzy obnovit také dopravu do Polska.

Nejnovější články z rubriky Autobusová

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Nová autobusová linka do polských Beskyd odložena

Z Ostravy do polské části Slezských Beskyd měla v neděli začít jezdit nová autobusová linka. O víkendech a státních svátcích měla jezdit přes Havířov, Český Těšin a Třinec do polských měst a obcí Ustroň, Visla, Jistebná a Javořinka. Jak ale ČTK...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Za zničenou lanovku zajistí kraj na Ještěd autobusovou dopravu

Místo zničené kabinové lanovky bude turisty na Ještěd vozit autobus. Spojení zajistí Liberecký kraj. Turisty by měla linka vozit od konečné tramvaje v Horním Hanychově na parkoviště u Horské chaty Ještědka pod vrcholem. Pokud to půjde, měly...

Číst více