FlixBus, RegioJet i další spouští nové linky do zahraničí

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. Autobusové linky do zahraničí postupně obnovuje také RegioJet a další dopravci.

Linka z Prahy do Splitu začne fungovat od čtvrtka 24. června a v provozu bude pětkrát týdně, vždy od středy do neděle. Spoje budou na cestě zastavovat například ve Vídni, Mariboru, Zadaru, Vodici, Šibeniku a dalších zejména chorvatských městech. Ve stejný den FlixBus rozjede také autobusy z Prahy do Krakova, které budou jezdit čtyřikrát týdně.

Kromě Prahy posílí dopravce i cesty z jiných českých měst. Ve čtvrtek 17. června začnou jezdit autobusy z Liberce do Berlína a z Vratislavi do Vídně. Liberecký spoj pojede pětkrát týdně a zajíždět bude také na nové berlínské letiště Flughafen Berlin Brandenburg. Spoj z Vratislavy do Vídně bude v provozu pětkrát týdně a po přejezdu do Česka bude zastavovat v Ostravě, Olomouci a Brně. Linka bude také zastavovat na vídeňském letišti.

FlixBus už dříve obnovil řadu další linek do ciziny, například do Francie, Švýcarska, Německa, na Slovensko a další.

Autobusy do zahraničí posiluje v posledních dnech také RegioJet. V pondělí začaly jezdit spoje na trase z Bratislavy do Vídně, od 18. 6. vyjedou budou žluté autobusy jezdit také z Prahy do Splitu. Zájem je podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje podobně vysoký jako u vlaků, dopravce proto na některé termíny přidává posilové autobusy. Už dříve RegioJet obnovil také autobusové linky z Prahy do Vídně a z Krakova přes Ostravu do Vídně. Z dálkových autobusů jezdí už většina spojů z Česka do Berlína, Londýna, Paříže, Amsterdamu či Itálie. RegioJet do zahraničí, včetně Chorvatska nebo Rakouska, vysílá i vlaky.

Linky do zahraničí postupně obnovují i ostatní dopravci. České dráhy nasazují více vlaků do Polska, Maďarska, Německa a na Slovensko. Na Slovensko nyní už jezdí také Leo Express, dopravce zároveň chce brzy obnovit také dopravu do Polska.

Nejnovější články z rubriky Autobusová

Foto: Shutterstock.com

Turismus v Praze je na dně, miliardové ztráty ničí celé odvětví

Cestovní ruch v Praze je na dně. Ztráty jdou do miliard a dále narůstají. Restrikce stále přetrvávají, bez urychleného a účinného řešení existenční krize turismu v hlavním městě lze v brzké době očekávat dramatický dopad na celou Českou republiku a její...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Kolínsko a Kutnohorsko součástí pražské MHD

Ode dneška je možné na Kolínsku a Kutnohorsku jezdit autobusy i vlaky na jednu jízdenku. Rozsáhlá oblast Kolínska, Kutnohorska a Uhlířskojanovicka se připojila do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje. Jízdenka platí i v pražské MHD. Díky tarifu PID cestující...

Číst více
Foto: IVB

Vídeňský roční kupon teď platí i v Innsbrucku či Linci

Jedna jízdenka pro šest rakouských měst. Držitelé ročního kuponu ve Vídni, Štýrském Hradci, Linci, Salcburku, Innsbrucku a Klagenfurtu se mohou až do 8. srpna bezplatně svézt MHD v jakémkoli z těchto měst.

Číst více