FlixBus, RegioJet i další spouští nové linky do zahraničí

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. Autobusové linky do zahraničí postupně obnovuje také RegioJet a další dopravci.

Linka z Prahy do Splitu začne fungovat od čtvrtka 24. června a v provozu bude pětkrát týdně, vždy od středy do neděle. Spoje budou na cestě zastavovat například ve Vídni, Mariboru, Zadaru, Vodici, Šibeniku a dalších zejména chorvatských městech. Ve stejný den FlixBus rozjede také autobusy z Prahy do Krakova, které budou jezdit čtyřikrát týdně.

Kromě Prahy posílí dopravce i cesty z jiných českých měst. Ve čtvrtek 17. června začnou jezdit autobusy z Liberce do Berlína a z Vratislavi do Vídně. Liberecký spoj pojede pětkrát týdně a zajíždět bude také na nové berlínské letiště Flughafen Berlin Brandenburg. Spoj z Vratislavy do Vídně bude v provozu pětkrát týdně a po přejezdu do Česka bude zastavovat v Ostravě, Olomouci a Brně. Linka bude také zastavovat na vídeňském letišti.

FlixBus už dříve obnovil řadu další linek do ciziny, například do Francie, Švýcarska, Německa, na Slovensko a další.

Autobusy do zahraničí posiluje v posledních dnech také RegioJet. V pondělí začaly jezdit spoje na trase z Bratislavy do Vídně, od 18. 6. vyjedou budou žluté autobusy jezdit také z Prahy do Splitu. Zájem je podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje podobně vysoký jako u vlaků, dopravce proto na některé termíny přidává posilové autobusy. Už dříve RegioJet obnovil také autobusové linky z Prahy do Vídně a z Krakova přes Ostravu do Vídně. Z dálkových autobusů jezdí už většina spojů z Česka do Berlína, Londýna, Paříže, Amsterdamu či Itálie. RegioJet do zahraničí, včetně Chorvatska nebo Rakouska, vysílá i vlaky.

Linky do zahraničí postupně obnovují i ostatní dopravci. České dráhy nasazují více vlaků do Polska, Maďarska, Německa a na Slovensko. Na Slovensko nyní už jezdí také Leo Express, dopravce zároveň chce brzy obnovit také dopravu do Polska.

Nejnovější články z rubriky Autobusová

Foto: Shutterstock.com

Shuttle busy vozí v Beskydech a Jeseníkách turisty z parkovišť

V Jeseníkách a Beskydech začaly v sobotu jezdit tři speciální autobusové linky, které vozí turisty ze záchytných parkovišť k místům, kde jsou výchozí body turistických tras. Takzvané shuttle busy budou jezdit až do konce září vždy o víkendech a státních...

Číst více
Zdroj: Student Agency

Služby Student Agency a RegioJetu nově pořídíte u Čedoku

Ve všech pobočkách cestovní kanceláře Čedok jsou nově dostupné služby prodejce letenek, zájezdů či jazykových pobytů Student Agency a autobusového a vlakového dopravce RegioJet. Prodejní místa jsou označená jako Student Agency & RegioJet Point. Čedok působí ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Jak letos nejlépe do Švýcarska?

Hledáte tip na atraktivní výlet po Evropě, který vám nebude komplikovat bezpočet covidových testů a povinná karanténa v cílové destinaci? Zkuste zapřemýšlet o Švýcarsku. Podmínky jsou maximálně vstřícné, dopravních spojení kvapem přibývá a těšit se můžete na řadu novinek…

Číst více