Emirates vrací na oblohu Airbusy A380

Letecká společnost Emirates dnes informovala o nasazení ikonického letounu A380 na denní linku do Amsterodamu. Cestující mohou od 2. srpna využít také druhý denní spoj na palubách A380 do Londýna, obří letoun se vrací i do Paříže.

Let EK 001 obsluhovaný Airbusem A380 odlétl dnes v 07.45 místního času z Mezinárodního letiště v Dubaji na letiště Heathrow v Londýně. Stejně tak let EK 073 opustil v 08.20 místního času Dubaj a zamířil na pařížské letiště Charlese de Gaulla. Obě linky na palubě této vlajkové lodi Emirates přepravují poprvé od března letošního roku komerční zákazníky.

Na cestující mířící do Paříží čeká také speciální přivítání, jelikož let EK 073 je prvním a také jediným plánovaným letem Airbusu A380, který bude provozován na jednom z hlavních evropských letišť od vypuknutí pandemie.

 

Letadla se vracejí

Letecká společnost Emirates pokračuje v postupné obnově letecký spojů do dalších sedmi měst: Atén, Barcelony, Ženevy, Glasgow, Larnaky, Mnichova a Říma. V následujících dnech budou také obnoveny letecké spoje do Malé (od 16. července), Washingtonu DC (od 16. července) a Bruselu (od 17. července).

Emirates tak momentálně nabízí spojení do více než 50 destinací v oblasti mezi Amerikou, Evropou, Blízkým východem, Afrikou a Asijsko-pacifickým regionem prostřednictvím centrály v Dubaji.

Zdraví a bezpečí na prvním místě

Společnost Emirates také přijala ucelený soubor bezpečnostních opatření, aby zajistila zdraví a bezpečí všech zákazníků i zaměstnanců společnosti, a to jak na zemi, tak ve vzduchu. Cestující jsou upozorňováni, že v řadě zemí nadále platí cestovní omezení a letu se budou moci zúčastnit, pouze pokud splní cestovní požadavky a kritéria cílových destinací. Podrobné informace naleznete na stránkách BezpečnostPožadavky.

Foto: Emirates

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

FlixBus, RegioJet i další spouští nové linky do zahraničí

Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. Autobusové linky do zahraničí...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Test před návratem individuální dopravou už není potřeba

Pražský městský soud včera zrušil jako nepřiměřenou a protizákonnou část opatření ministerstva zdravotnictví, podle které je možné z některých zemí před návratem do České republiky individuální dopravou vyžadovat negativní test na covid-19. Pro návrat veřejnou dopravou povinnost...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Aktuální podmínky pro vstup do Portugalska

Plánujete navštívit Portugalsko či některé z jeho ostrovů, a řešíte, zda je to v současnosti možné? Pak vězte, že ať už hodláte zamířit do kteréhokoli z portugalských území, jako turisté budete vítáni. Dokonce můžete počítat s rozšiřující se nabídkou leteckých...

Číst více