Dubaj nabízí virtuální tour po městě

Do Dubaje si v nejbližších měsících zřejmě moc turistů nezaletí. Z domova se ale mohou nově vydat alespoň na virtuální procházku po populárním arabském emirátu. Užít si mohou tour po městě a zajít si i do nejlepších dubajských muzeí, artových míst nebo do jednoho z letních sídel zesnulého šejka.

Do Dubaje si v nejbližších měsících zřejmě moc turistů nezaletí

Skoro třímilionová Dubaj je stejně jako jiné světové metropole v těchto dnech bez turistů. Těm, kdo ale doma obtížně zahánějí nudu nebo třeba už pomalu sní o dovolené, nabízí alespoň virtuální procházku. Online platforma Dubai 360 umožňuje navštívit celou řadu dubajských dominant nebo si užít výhledy z nejrůznějších mrakodrapů. Zájemci se mohou projít také v Dubajském muzeu, které se nachází v nejstarší budově ve městě. O autentický návrat do minulosti se postarají i nejrůznější zvuky a historické expozice.

Za virtuální návštěvu stojí i památka Umm Al Sheif Majlis, která sloužila jako letní sídlo zesnulého šejka Rašída ibn Saída Al Maktúma. Dvoupatrová budova, známá svým klidným okolím, nabízela dokonalý únik před hlukem města, a dnes je známá především proto, že zde šejk Rašíd a jeho poradní sbor stále přijímají významná rozhodnutí.

A vyhlášená umělecká čtvrť Alserkal Avenue je tmelícím prvkem dubajské artové komunity. Diváci zde mají možnost virtuálně zhlédnout všechny aktuální výstavy a seznámit se na dálku s některými tvůrci.

Foto: Dubai Tourism

 

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Z Dánska a Francie přísnější návrat

Ode dneška je na takzvané mapě cestovatele tmavě červená Andorra, do červených zemí s vysokou mírou rizika nákazy koronavirem se přesunou Dánsko a Francie. Oranžové budou nově Island, Itálie a Švýcarsko, zelené Lichtenštejnsko, informuje ministerstvo zdravotnictví.

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Smartwings obnoví linku do Dubaje

Letecká skupina Smartwings dále posiluje na pražském letišti, kde nyní nabízí letecká spojení do téměř 60 destinací. Od 20. října Smartwings obnoví z Prahy další přímé letecké spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Etiketa jiných kultur: Turecko

Zatímco mnoho žen se během cestování v Turecku setkává s něčím víc než jen s koketním žertováním, menšina zažívá nechtěnou pozornost a vážnější obtěžování jak v letoviscích, tak ve venkovských oblastech. Klíčem k zabránění problémů je uvědomit si své okolí, uvědomit...

Číst více