Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel
Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.
Dominikánská republika se v letošním roce může pyšnit dvěma prestižními tituly. Země byla vyhlášena již počtvrté za sebou Nejlepší golfovou destinací Latinské Ameriky a Karibiku a metropole Santo Domingo se stala podruhé Karibským hlavním městem gastronomie. Zatímco golfové ocenění zemi udělila Mezinárodní golfová asociace (IAGTO), kulinářský titul pochází od Iberoamerické gastronomické akademie (AIBG).
Jak uvádí Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky se sídlem v Praze: „Fakt, že Dominikánská republika získala toto významné ocenění již podruhé v řadě, je důkazem, že veškerá iniciativa, kterou jsme do propagace dominikánské kuchyně v průběhu posledních dvou let vkládali, se vrací a řadí nás do žebříčku top kulinářských destinací.“
Santo Domingo získalo prestižní ocenění poprvé v roce 2017. Dominikánská republika se v návaznosti na to prezentovala na kulinářských festivalech a akcích s cílem šířit povědomí o dominikánské kuchyni a lokálních produktech a v neposlední řadě podpořit rozvoj cestovního ruchu. Místní kuchyně v sobě odráží španělské, africké i původní indiánské vlivy. V zemi se pěstuje káva a kakao, ze kterého se vyrábí čokoláda, různé druhy tropického ovoce jako je papája, maracuja, mango či ananas a dále cukrová třtina, z níž se produkuje rum.
Prestižní uznání v oblasti golfu připsali Dominikánské republice tour operátoři, kteří pro zemi hlasovali v anketě IAGTO Awards. „Dominikánská republika nabízí golfistům výborné zázemí a golf je nedílnou součástí naší turistické nabídky. Velice nás proto těší, že ocenění přichází přímo od zástupců golfové komunity, a to na mezinárodní úrovni,“ komentuje Leila Boasier Budecker.
V zemi je k dispozici celkem 26 golfových hřišť, z toho 86 jamek nabízí přímý výhled na Karibik a 39 na Atlantský oceán. Mezi nejvyhlášenější patří hřiště resortu Casa de Campo projektovaná architektem Petem Dyem (Teeth of the Dog, Dye Fore a The Links). Z dalších stojí za zmínku Punta Espada autora Jacka Nicklause, hřiště Playa Dorada navržené Robertem Trentem Jonesem Sr. a Guavaberry Golf & Country Club u Santo Dominga.
Foto: Shutterstock.com
Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.
Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.
Mozaika charakterizuje světoznámé památky Poreče – a mozaika je mottem brandu celého města: „You complete us“. Tak se Poreč představila na jubilejním setkání v Praze 6, s kterou uzavřela partnerství před 10 lety.