Co nového v A.T.I.C. ČR? – 6/2020

Anketa „Oblíbené informační centrum roku 2020″

A.T.I.C. ČR vyhlašuje anketu popularity turistických informačních center. Anketu ve spolupráci s asociací zajistí společnost Kam po Česku, na jejíchž webových stránkách www.kampocesku.cz hlasování proběhne v období od 21. června, od 24.00 hod., do 31. srpna 2020. Informace o anketě budou zveřejněny rovněž na webu asociace www.aticcr.cz. Hlas bude možné poslat jednomu z více než 450 certifikovaných informačních center, tedy takovému, které máte v oblibě, které vám pomohlo, příjemně překvapilo na cestách atp. Pro eliminaci vícečetného hlasování bude při hlasování jako identifikátor použit e-mail hlasujícího. Hlasovat bude možné jen jednou v každém z krajů. V soutěži bude rovněž vylosováno 14 hlasujících, kteří budou odměněni pěknou cenou zajištěnou členy rady ATIC z jednotlivých krajů. Vítězná informační centra v každém z krajů budou slavnostně vyhlášena a oceněna.


Prázdninová soutěž pro děti s Českou televizí Déčko

Členská turistická informační centra A.T.I.C. ČR se zapojí do spolupořádání rodinné soutěže, kterou organizuje dětský program České televize Déčko na období letních prázdnin. Smyslem hry je vybídnout rodiny k výletům na zajímavá místa a k poznávání krajiny a přírody České republiky. Do hry se kromě 80 infocenter zapojí i turistické atraktivity z řad hradů, zámků a muzeí.


Webové stránky www.aticcr.cz a jejich návštěvnost

Od ledna do poloviny května 2020 provedlo 6,4 tis. uživatelů 13 000 návštěv. Webové stránky zaznamenaly významně vyšší návštěvnost v období od 15 do 29. 4. 2020, kdy asociace na webu zveřejňovala aktuální informace k opětovnému otevření turistických informačních center vzhledem k uvolňování opatření v boji s koronavirem.

V porovnání se stejným obdobím roku 2019 se jednalo o takřka stejný počet uživatelů (6,3 tis.), ale s menším počtem návštěv (10 000) než v roce 2020. Pokud se podíváme na dny v týdnu, pak nejvyšší návštěvnost v letošním roce byla od pondělí do pátku mezi 7.00 a 16.00 hodinou, ve středu a ve čtvrtek přetrvává vyšší návštěvnost do 17. hodiny, přičemž 97 % návštěv pochází z České republiky a ze stolních počítačů.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více