China Tours ruší zájezdy do Číny v prvním pololetí 2020

Cestovní kancelář China Tours, specialista na poznávací cesty do Asie, ruší všechny zájezdy do Číny včetně Tibetu plánované na první pololetí tohoto roku. Klienti si budou moci vybrat mezi vrácením záloh, či nabídkou zájezdu do jiné země.

Cestovní kancelář China Tours, specialista na poznávací cesty do Asie, ruší všechny zájezdy do Číny včetně Tibetu plánované na první pololetí tohoto roku

„K opatření nás vedl aktuální vývoj, který je velmi podobný s šířením viru SARS v roce 2003. Přestože aktuálně zasažené čínské oblasti nepatří mez naše cíle, vůbec není jisté, jak tomu bude v blízké budoucnosti. Nemá tedy smysl dále udržovat naše klienty v nejistotě či obavách, že budou ‚muset‘ jet do země, kam se nyní cestovat obávají,“ uvedl ředitel CK Miloš Podpěra.

China Tours se může opřít o zkušenost z roku 2003, nicméně situace se nyní liší. Tehdy epidemie SARS způsobila, že cestovní kancelář ve druhé sezoně své existence přišla téměř o všechny klienty prvního pololetí, a ekonomicky přežila jen díky zázemí mateřské firmy Adventura.

„Dnes jsme ve zcela jiné situaci. Čínský region tvoří sice významnou, ale zdaleka ne majoritní část našich cest, a my se můžeme v naší široké nabídce opřít o Japonsko, Indii či další země jihovýchodní Asie. A věřím, že jako po SARSu, tak i tentokrát budeme první CK, která zahájí prodej i realizaci zájezdů do uzdravené Číny,“ doplnil Podpěra.

 

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Chcete ostrov na Maledivách? Pronajměte si ho!

Maledivská vláda dá v aukci do pronájmu 16 z více než tisícovky svých většinou neobydlených ostrovů. Úspěšní dražitelé je získají na 50 let pod podmínkou, že na nich postaví hotel s alespoň stolůžkovou kapacitou. Kabinet doufá, že se...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Izrael zahájil pilotní program pro první zahraniční turisty

Izrael otevřel své hranice turistům. Bude je ale vybírat, a protože registrace se otevřela teprve před týdnem, první skupiny země očekává až začátkem června. V Izraeli se díky uzávěře a rychlému očkování podařilo dramaticky snížit přírůstky lidí nakažených...

Číst více
Foto: Emirates

Emirates bude opět létat do Prahy každý den

Letecká společnost Emirates oznámila, že navýší počet letů do Prahy z pěti na sedm týdně – šestý let bude provozován každý čtvrtek od 3. června a sedmý let každé pondělí od 5. července.

Číst více