Češi mohou získat vízum do Barmy snadněji

Čeští turisté mohou od ledna získat barmské vízum po příletu na mezinárodní letiště v zemi a nemusí o ně už žádat předem na ambasádě, informovala mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Česko je mezi pěti státy, jejichž občané mohou získat barmská víza zjednodušeným způsobem, dalšími zeměmi jsou Lucembursko, Maďarsko, Nový Zéland a Rakousko.

Čeští turisté mohou od ledna získat barmské vízum po příletu na mezinárodní letiště v zemi a nemusí o ně už žádat předem na ambasádě

Turisté budou moct získat vízum po přistání na mezinárodních letištích v Rangúnu, v Neipyijtu a v Mandalaji. Vízum má třicetidenní platnost a za jeho vydání turisté zaplatí 50 dolarů (asi 1 130 korun). Vstup do země na vízum je povolen pouze pro turistické účely a pobyt nemůže být prodloužen.

Zjednodušení vízové procedury je podle Štíchové výsledkem práce české diplomacie a potvrzením nadstandardních vztahů obou zemí. Štíchová připomněla, že loni se vzájemné vztahy posílily, když Barma otevřela v Praze své velvyslanectví, do té doby byla pro Česko příslušná ambasáda v Berlíně.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com (montáž: COT group)

Blízký východ a Indie, trhy zaslíbené?

Na cestování mají vysoké rozpočty a nebojí se je použít. Očekávají luxus. Dost možná přijedou na konferenci. Rádi poznají naše tradice, okusí českou kuchyni a uneseni budou z našich památek. A nejlépe je oslovíte online. Tak by se dal...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Japonsko se kvůli obavám z varianty omikron uzavře cizincům

Obavy z varianty omikron koronaviru uzavřou opět od zítřka Japonsko cizincům. S odkazem na dnešní oznámení japonského premiéra Fumia Kišidy o tom informovala agentura Reuters.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Indie se otevírá plně očkovaným zahraničním turistům

Indie od dnešního dne povoluje vstup do země plně očkovaným zahraničním turistům, kteří dorazí komerčními lety; plně očkovaní cestující charterových letů mají do Indie přístup už od minulého měsíce.

Číst více