Novinky GEOFUNu – 1/2021

Strážnická cesta k pramenům

Nově spuštěná geohra „Cesta k pramenům“ seznamuje zážitkovou formou s historií a zajímavostmi folklorního centra regionu Slovácko – městem Strážnice.

Šohaj Martin a jeho děvčica Anička byli zvoleni stárky a jejich veledůležitým úkolem je postarat se o zdárný průběh martinských hodů ve Strážnici. Než ale propukne naplno hodové veselí, tak musejí zdolat poměrně spletitou cestu, jež je zvána Cesta k pramenům. Připravila ji na ně místní chasa, kterou o hodech povedou. Prý si je tak chtějí ještě vyzkoušet, jestli jsou opravdu správně vybraný stárek a stárka. Na cestě je potřeba plnit mnoho úkolů a kvízů. Kdo zdolá nelehkou cestu po městě a získá všechny součásti strážnického kroje, bude se moci přidat k místnímu hodovému průvodu.

Lenka Gronská z Turistického informačního centra Strážnicko k nové hře dodává: „Naše nová geolokační hra jistě potěší nejen stávající hráče GEOFUNu a návštěvníky našeho města, ale díky akčnosti, vtipu a novým IT technologiím i místní obyvatele, zvláště pak děti a mládež. Procházka městem Strážnice tak bude pro všechny příjemným edukačním zážitkem, o který se jistě rádi podělí se svými přáteli.“

Hru je možné odehrát kdykoliv během roku a je dobré si na ni vyčlenit alespoň jednu hodinu.

www.geofun.cz/cesta-k-pramenum


Černá neděle na Bílé hoře

Rok 1620 a proběhlá bitva na Bílé hoře se nesmazatelným způsobem zapsala do dějin našeho národa. Letos si její čtyřsté výročí připomínáme řadou událostí. Mezi ně se zařadila i nově spuštěná geohra s názvem „Černá neděle na Bílé hoře“.

Dne 8. listopadu 1620 proti sobě stanula vojska českých stavů na jedné straně, a spojená vojska katolické ligy a císařské armády na straně druhé. Jindřich Šlik, hrabě z Holíče a Pasounu, velí moravskému pěšímu pluku ve stavovské armádě. Naneštěstí mu právě dezertoval jeho fendrych (praporečník), kterého se nepodařilo dohnat. Nyní se již ale musí neprodleně vrátit ke svému pluku, který se nachází poblíž obory Hvězda.

Hráči se ve hře pod vedením hraběte Jindřicha Šlika stávají „přímými“ účastníky bitvy a mají za úkol pokusit se s jeho moravským pěším plukem zvrátit její nepříznivý průběh.

Martin Cholinský z občanského sdružení Bílá Hora 1620 k nové hře dodává: „Věřím, že tato nová geolokační hra určitě velmi potěší nejen stávající hráče GEOFUNu, ale i místní obyvatele a návštěvníky Prahy, kteří si tak budou moci zábavným způsobem připomenout tuto významnou událost našeho národa.“

Hru je možné odehrát kdykoliv během roku a je dobré si na ni vyčlenit alespoň jednu hodinu.

www.geofun.cz/bila-hora

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Prague City Tourism zbohatne o 45 milionů

Radní hlavního města dle očekávání schválili záměr magistrátu navýšit základní jmění městské firmy Prague City Tourism (PCT) o 45 milionů korun na celkových 111 milionů. Základní jmění bude navýšeno úpisem 45 000 akcií.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ČUCR: cestovní ruch patří na Ministerstvo průmyslu a obchodu

Cestovní ruch je průmysl a jako takový patří do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu. S touto ústřední myšlenkou se formou otevřeného dopisu obrátil prezident České unie cestovního ruchu Viliam Sivek na představitele obou koalic, které uspěly v podzimních parlamentních...

Číst více
Foto: A.T.I.C. ČR

Blíží se TÝDEN turistických informačních center ČR

Ve vazbě na Světový den pro rozvoj informací vyhlásila Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) na období od 25. do 31. října TÝDEN turistických informačních center. Do akce se zapojí 146 informačních center z celé České republiky....

Číst více