Vysočina rozdala 2100 voucherů na dovolenou

Na Vysočině dostalo do začátku tohoto týdne od kraje slevový poukaz na dovolenou ve výši 1000 korun okolo 2100 rekreantů. Z deseti milionů korun, které kraj uvolnil na podporu cestovního ruchu poškozeného kvůli koronaviru, tak ještě zbývalo skoro osm milionů. Od začátku krajské kampaně 13. července se postupně zvyšuje počet žadatelů i ubytovacích zařízení, v nichž lze slevu uplatnit, sdělila mluvčí kraje Eva Neuwirthová.

Na Vysočině dostalo do začátku tohoto týdne od kraje slevový poukaz na dovolenou ve výši 1000 korun okolo 2100 rekreantů

Návštěvníci kraje, kteří chtějí slevu využít, teď mohou vybírat ze stovky hotelů, penzionů nebo kempů, zkraje jich bylo jen něco přes 50. Během prvních dvou týdnů požádalo o krajský příspěvek asi 1000 lidí, za další týden počet stoupl na dvojnásobek, uvedla mluvčí. Rekreanti mohou prostřednictvím webu žádat o slevový poukaz nejméně na třídenní pobyty na Vysočině, zamlouvat si je mohou až do konce října.

Podle oslovených hoteliérů se lidé o možnosti slevy dovídají postupně. Někteří prý kvůli tomu i o den protáhnou původně plánovaný dvoudenní pobyt. „Pro zákazníky to je určitě lákavé, sleva je pro ně docela výrazná,“ řekl Jiří Klusáček z penzionu Na Křižánkách.

V rodinném hotelu Leopold v obci Račín na Žďársku zatím slevové poukazy uplatnily dvě rodiny. „Teď se to asi bude teprve rozjíždět,“ uvedla Zdeňka Borková z hotelu. Očekává, že by letos mohlo přijet víc lidí i po letní sezoně.

Slevový poukaz mohou dostat rekreanti, pokud stráví nejméně tři noci u některého ubytovatele na Vysočině zaregistrovaného na příslušné webové stránce. Slevové poukazy jsou určené rodinám nebo hostům ve dvou- až šestičlenné skupině, v níž bude aspoň jeden člověk starší 18 let. Sleva se nevztahuje na děti mladší 15 let. Pokud tedy například přijedou na Vysočinu na vícedenní dovolenou dva dospělí se dvěma malými dětmi, mohou od kraje celkem dostat 2000 korun.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více