Vysočina rozdala 2100 voucherů na dovolenou

Na Vysočině dostalo do začátku tohoto týdne od kraje slevový poukaz na dovolenou ve výši 1000 korun okolo 2100 rekreantů. Z deseti milionů korun, které kraj uvolnil na podporu cestovního ruchu poškozeného kvůli koronaviru, tak ještě zbývalo skoro osm milionů. Od začátku krajské kampaně 13. července se postupně zvyšuje počet žadatelů i ubytovacích zařízení, v nichž lze slevu uplatnit, sdělila mluvčí kraje Eva Neuwirthová.

Na Vysočině dostalo do začátku tohoto týdne od kraje slevový poukaz na dovolenou ve výši 1000 korun okolo 2100 rekreantů

Návštěvníci kraje, kteří chtějí slevu využít, teď mohou vybírat ze stovky hotelů, penzionů nebo kempů, zkraje jich bylo jen něco přes 50. Během prvních dvou týdnů požádalo o krajský příspěvek asi 1000 lidí, za další týden počet stoupl na dvojnásobek, uvedla mluvčí. Rekreanti mohou prostřednictvím webu žádat o slevový poukaz nejméně na třídenní pobyty na Vysočině, zamlouvat si je mohou až do konce října.

Podle oslovených hoteliérů se lidé o možnosti slevy dovídají postupně. Někteří prý kvůli tomu i o den protáhnou původně plánovaný dvoudenní pobyt. „Pro zákazníky to je určitě lákavé, sleva je pro ně docela výrazná,“ řekl Jiří Klusáček z penzionu Na Křižánkách.

V rodinném hotelu Leopold v obci Račín na Žďársku zatím slevové poukazy uplatnily dvě rodiny. „Teď se to asi bude teprve rozjíždět,“ uvedla Zdeňka Borková z hotelu. Očekává, že by letos mohlo přijet víc lidí i po letní sezoně.

Slevový poukaz mohou dostat rekreanti, pokud stráví nejméně tři noci u některého ubytovatele na Vysočině zaregistrovaného na příslušné webové stránce. Slevové poukazy jsou určené rodinám nebo hostům ve dvou- až šestičlenné skupině, v níž bude aspoň jeden člověk starší 18 let. Sleva se nevztahuje na děti mladší 15 let. Pokud tedy například přijedou na Vysočinu na vícedenní dovolenou dva dospělí se dvěma malými dětmi, mohou od kraje celkem dostat 2000 korun.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Jiří Balát

Cyrilometodějská stezka certifikována jako Kulturní stezka Rady Evropy

Představitelé sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje převzali včera ve Zlíně z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku Stefana Dominioniho certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. V tiskové zprávě o tom informala Centrála cestovního ruchu...

Číst více