Vysočina podpoří turistiku částkou 6,5 milionu korun

Radní Kraje Vysočina schválili dotace za 6,5 milionu korun pro 37 projektů na propagaci cestovního ruchu. Některé se týkají i podzimních a zimních rekreačních pobytů. Žádosti v tomto programu kraj dál přijímá, řekl hejtman Jiří Běhounek. Grantový program je kromě slevových poukázek na dovolenou dalším opatřením kraje na podporu regionální turistiky zasažené koronavirem.

Radní Kraje Vysočina schválili dotace za 6,5 milionu korun pro 37 projektů na propagaci cestovního ruchu

Grantový program Marketing v cestovním ruchu v celkovém objemu deset milionů korun schválili krajští zastupitelé na červnovém zasedání. Stejnou částku může kraj rozdělit formou slevových poukázek na pobyty v kraji. Podle hejtmana se později krajští radní dohodli na tom, že přes úvahy o úpravě některých podmínek nechají programy pokračovat beze změn. Peníze v nich zatím jsou.

O krajský příspěvek na dovolenou lze žádat do konce letošního října a o krajskou dotaci na marketing v cestovním ruchu do konce příštího března, pokud nebudou peníze rozdělené dříve. O příspěvek na dovolenou na Vysočině ve výši 1000 korun na hlavu mohou lidé žádat od 13. července. Podle webu kraje v tomto programu z původních deseti milionů korun ještě zbývá okolo sedmi milionů. Mezi podmínkami kraje je to, že turisté musí v ubytovacím zařízení na Vysočině přespat alespoň třikrát a musí být nejméně dva.

V grantovém programu Marketing v cestovním ruchu přijímá kraj žádosti od 17. července. Kromě podnikatelů mohou o dotaci žádat mimo jiné i spolky, nadace nebo obecně prospěšné společnosti. Dotační podmínky kraje zatím splnili všichni žadatelé. Například třebíčské městské kulturní středisko dostane 200 tisíc korun na kampaň Zažijte Třebíč, další organizace lákají na dovolenou třeba do Žďárských vrchů, Náměště nad Oslavou nebo do Telče.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Prague City Tourism zbohatne o 45 milionů

Radní hlavního města dle očekávání schválili záměr magistrátu navýšit základní jmění městské firmy Prague City Tourism (PCT) o 45 milionů korun na celkových 111 milionů. Základní jmění bude navýšeno úpisem 45 000 akcií.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ČUCR: cestovní ruch patří na Ministerstvo průmyslu a obchodu

Cestovní ruch je průmysl a jako takový patří do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu. S touto ústřední myšlenkou se formou otevřeného dopisu obrátil prezident České unie cestovního ruchu Viliam Sivek na představitele obou koalic, které uspěly v podzimních parlamentních...

Číst více
Foto: A.T.I.C. ČR

Blíží se TÝDEN turistických informačních center ČR

Ve vazbě na Světový den pro rozvoj informací vyhlásila Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) na období od 25. do 31. října TÝDEN turistických informačních center. Do akce se zapojí 146 informačních center z celé České republiky....

Číst více