Vysočina podpoří turistiku částkou 6,5 milionu korun

Radní Kraje Vysočina schválili dotace za 6,5 milionu korun pro 37 projektů na propagaci cestovního ruchu. Některé se týkají i podzimních a zimních rekreačních pobytů. Žádosti v tomto programu kraj dál přijímá, řekl hejtman Jiří Běhounek. Grantový program je kromě slevových poukázek na dovolenou dalším opatřením kraje na podporu regionální turistiky zasažené koronavirem.

Radní Kraje Vysočina schválili dotace za 6,5 milionu korun pro 37 projektů na propagaci cestovního ruchu

Grantový program Marketing v cestovním ruchu v celkovém objemu deset milionů korun schválili krajští zastupitelé na červnovém zasedání. Stejnou částku může kraj rozdělit formou slevových poukázek na pobyty v kraji. Podle hejtmana se později krajští radní dohodli na tom, že přes úvahy o úpravě některých podmínek nechají programy pokračovat beze změn. Peníze v nich zatím jsou.

O krajský příspěvek na dovolenou lze žádat do konce letošního října a o krajskou dotaci na marketing v cestovním ruchu do konce příštího března, pokud nebudou peníze rozdělené dříve. O příspěvek na dovolenou na Vysočině ve výši 1000 korun na hlavu mohou lidé žádat od 13. července. Podle webu kraje v tomto programu z původních deseti milionů korun ještě zbývá okolo sedmi milionů. Mezi podmínkami kraje je to, že turisté musí v ubytovacím zařízení na Vysočině přespat alespoň třikrát a musí být nejméně dva.

V grantovém programu Marketing v cestovním ruchu přijímá kraj žádosti od 17. července. Kromě podnikatelů mohou o dotaci žádat mimo jiné i spolky, nadace nebo obecně prospěšné společnosti. Dotační podmínky kraje zatím splnili všichni žadatelé. Například třebíčské městské kulturní středisko dostane 200 tisíc korun na kampaň Zažijte Třebíč, další organizace lákají na dovolenou třeba do Žďárských vrchů, Náměště nad Oslavou nebo do Telče.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: m-ARK

Muzeum historických kočárů v novém kabátě

V Čechách pod Kosířem v Olomouckém kraji bylo slavnostně otevřeno dlouho budované Muzeum kočárů.

Číst více
Foto: COT, logo: Beskydhost

VCCR 2020/2021, Nejlepší turistický produkt, 3. místo: Po medvědích tlapkách

Autor COT Všechny moje články

Číst více
Foto: Svazek obcí Mikroregionu Mohelnicko

VCCR 2020/2021, Nejlepší turistický produkt, 2. místo: Cyklotrasa Ochutnej Moravu na kole

Autor COT Všechny moje články

Číst více