×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Vídeňský roční kupon teď platí i v Innsbrucku či Linci

Foto: IVB Foto: IVB

Jedna jízdenka pro šest rakouských měst. Držitelé ročního kuponu ve Vídni, Štýrském Hradci, Linci, Salcburku, Innsbrucku a Klagenfurtu se mohou až do 8. srpna bezplatně svézt MHD v jakémkoli z těchto měst.

Jako výraz poděkování svým zákazníkům, kteří zůstali hromadné dopravě věrní i v časech koronavirové pandemie, se dopravní podniky šesti největších rakouských měst rozhodly od 26. července do 8. srpna vzájemně uznávat roční předplatné kupony. Cestující se mohou svézt všemi linkami, které spadají pod dopravní podniky ve Vídni, Štýrském Hradci, Linci, Salcburku, Innsbrucku a Klagenfurtu. Ve své tiskové zprávě to uvedla Zahraniční kancelář města Vídně, která podporuje výměnu zkušeností a spolupráci mezi Prahou a Vídní a také do Česka přináší novinky z Vídně.

Na speciální dvoutýdenní letní akci na podporu městského turismu se šestice měst domluvila v rámci společné skupiny pro rozvoj mobility. Jednu a tu samou jízdenku lze proto využít například na okružní tramvajovou vyhlídku po vídeňské Ringstraße, cestu autobusem na alpské svahy u Innsbrucku, zmrzlinu v centru Štýrského Hradce nebo výlet autobusem z Klagenfurtu na oblíbené jezero Wörthersee. Každý oprávněný cestující navíc může zdarma přibrat dvě děti do šesti let.

Nejnovější články z rubriky Autobusová

Foto: Shutterstock.com

Na Šerlich v Orlických horách kyvadlově autobusem

Pro svůj příští výlet do turisticky velmi zatíženého horského sedla na Šerlichu v Orlických horách můžete nově každý víkend využít kyvadlové autobusové dopravy. Auto raději nechte doma, případně odstavte v Deštném v Orlických horách - parkoviště na Šerlichu...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Příští zastávka: V limbu

Lidé jsou různí a mají všelijaké libůstky. Platí to i o turistech. Jako z absurdní komedie ale působí nabídka jedné z hongkongských cestovních kanceláří – klienty vábí na okružní spací jízdy autobusem.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turismus v Praze je na dně, miliardové ztráty ničí celé odvětví

Cestovní ruch v Praze je na dně. Ztráty jdou do miliard a dále narůstají. Restrikce stále přetrvávají, bez urychleného a účinného řešení existenční krize turismu v hlavním městě lze v brzké době očekávat dramatický dopad na celou Českou republiku a její...

Číst více