V pátek proběhne 4. ročník Noci hotelů

V pátek 31. 1. 2020 proběhne v Praze, Brně, Olomouci, Karlových Varech, Ostravě a dalších regionech již počtvrté akce Noc hotelů, kdy hoteliéři přivítají na noc v hotelech místní obyvatele. Ti si budou moci užít své město z pohledu návštěvníků, nahlédnout do zákulisí hotelového provozu a dozvědět se víc o jejich podnikání a ekonomickém přínosu pro regiony. Do letošní Noci hotelů se zapojilo 155 hotelů, které nabídly přes 2 040 pokojů.

V pátek 31. 1. 2020 proběhne v Praze, Brně, Olomouci, Karlových Varech, Ostravě a dalších regionech již počtvrté akce Noc hotelů

Účastníci se kromě noci v hotelu se snídaní mohou těšit na bohatý doprovodný program. V hotelech jsou připraveny speciální prohlídky, v jejichž rámci budou návštěvníci moci nahlédnout například i do provozního zázemí. V Praze mohou zájemci využít slevu na vstupné na Pražský hrad, do Muzea hl. m. Prahy, Národní galerie, Muzea Lobkowiczkého paláce nebo na Staroměstskou radnici, která přichystala speciální prohlídku i běžně nepřístupných prostor a hudební představení v radniční kapli.

„Asociace hotelů a restaurací pořádá se svými partnery Noc hotelů každým rokem v lednu. Smyslem akce je informovat místní obyvatele o tom, co pro ně cestovní ruch přináší ve smyslu pracovních příležitostí a zvyšování standardů života v místě bydliště. Zároveň chceme poodkrýt pokličku hotelového provozu, který je velmi zajímavý a běžný host jej ani mnohdy nemá šanci detailněji poznat,“ uvedl prezident AHR ČR Václav Stárek.

„Počet hostů, kteří každoročně přicestují do Prahy se blíží 8 milionům. Stále častěji se tak o cestovním ruchu v metropoli mluví v souvislosti s tzv. overtourismem a jeho dalšími negativními projevy. Jsem proto velmi rád, že můžeme prostřednictvím Noci hotelů Pražanům poděkovat za toleranci, kterou vůči návštěvníkům a cestovnímu ruchu prokazují, a zároveň je informovat o jeho přínosech,“ podotkl Petr Slepička pověřený řízením Prague City Tourism.

Rezervace byly spuštěny 2. 12. 2019 a stejně jako v předchozích letech byl zaznamenán obrovský zájem v celé republice. Většina hotelů byla vyprodána během několika hodin, i proto byly po celou dobu přidávány další pokoje navíc. Cena pokoje pro dvě osoby včetně snídaně zůstala rozdělena do třech cenových hladin: 777, 999 a 1 111 korun.

 

Noc hotelů 2020 v číslech

Praha: 83 hotelů – 1187 pokojů

Brno: 9 hotelů – 164 pokojů

Olomouc: 4 hotely – 47 pokojů

Karlovy Vary: 7 hotelů – 56 pokojů

Ostrava: 5 hotelů – 90 pokojů

V sekci Ostatní se zapojila například města Kutná Hora, Český Krumlov, Dobříš, Plzeň, Litomyšl, nebo České Budějovice. Do akce se zde zapojilo letos rekordních 47 hotelů, které nabídly 496 pokojů.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Zdroj: TO Pošumaví

Turistická oblast Pošumaví vydala „kupónovou knížku“

Turistická oblast Pošumaví, v březnu nově certifikovaná agenturou CzechTourism, jako první v Plzeňském kraji propojila obce a podnikatele v cestovním ruchu. Zájmový spolek, který zastupuje přes 60 měst a obcí s více než 50 000 obyvateli, vydal brožuru Útržky z Pošumaví s kupóny, které...

Číst více
Foto: Město Františkovy Lázně

Města lázeňského trojúhelníku míří do UNESCO, kraj chystá podporu

(aktualizováno) Jedenáct předních lázeňských měst Evropy, mezi nimiž jsou i Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, se výrazně přiblížilo získání titulu světového dědictví UNESCO. V dokumentu, který byl zveřejněn 4. června 2021, totiž poradní organizace ICOMOS doporučila mezinárodní...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Z romantických zřícenin na odpočinek ve zlatavém moku 

Plzeňský kraj, to je mimo jiné krásná příroda Českého lesa a Pošumaví, jež v sobě skrývá nejednu pozoruhodnou zříceninu. K těm nejznámějších patří Přimda, Gutštejn či Radyně. Dnes vás ale pozveme na ty méně známé, které rozhodně stojí...

Číst více