V pátek proběhne 4. ročník Noci hotelů

V pátek 31. 1. 2020 proběhne v Praze, Brně, Olomouci, Karlových Varech, Ostravě a dalších regionech již počtvrté akce Noc hotelů, kdy hoteliéři přivítají na noc v hotelech místní obyvatele. Ti si budou moci užít své město z pohledu návštěvníků, nahlédnout do zákulisí hotelového provozu a dozvědět se víc o jejich podnikání a ekonomickém přínosu pro regiony. Do letošní Noci hotelů se zapojilo 155 hotelů, které nabídly přes 2 040 pokojů.

V pátek 31. 1. 2020 proběhne v Praze, Brně, Olomouci, Karlových Varech, Ostravě a dalších regionech již počtvrté akce Noc hotelů

Účastníci se kromě noci v hotelu se snídaní mohou těšit na bohatý doprovodný program. V hotelech jsou připraveny speciální prohlídky, v jejichž rámci budou návštěvníci moci nahlédnout například i do provozního zázemí. V Praze mohou zájemci využít slevu na vstupné na Pražský hrad, do Muzea hl. m. Prahy, Národní galerie, Muzea Lobkowiczkého paláce nebo na Staroměstskou radnici, která přichystala speciální prohlídku i běžně nepřístupných prostor a hudební představení v radniční kapli.

„Asociace hotelů a restaurací pořádá se svými partnery Noc hotelů každým rokem v lednu. Smyslem akce je informovat místní obyvatele o tom, co pro ně cestovní ruch přináší ve smyslu pracovních příležitostí a zvyšování standardů života v místě bydliště. Zároveň chceme poodkrýt pokličku hotelového provozu, který je velmi zajímavý a běžný host jej ani mnohdy nemá šanci detailněji poznat,“ uvedl prezident AHR ČR Václav Stárek.

„Počet hostů, kteří každoročně přicestují do Prahy se blíží 8 milionům. Stále častěji se tak o cestovním ruchu v metropoli mluví v souvislosti s tzv. overtourismem a jeho dalšími negativními projevy. Jsem proto velmi rád, že můžeme prostřednictvím Noci hotelů Pražanům poděkovat za toleranci, kterou vůči návštěvníkům a cestovnímu ruchu prokazují, a zároveň je informovat o jeho přínosech,“ podotkl Petr Slepička pověřený řízením Prague City Tourism.

Rezervace byly spuštěny 2. 12. 2019 a stejně jako v předchozích letech byl zaznamenán obrovský zájem v celé republice. Většina hotelů byla vyprodána během několika hodin, i proto byly po celou dobu přidávány další pokoje navíc. Cena pokoje pro dvě osoby včetně snídaně zůstala rozdělena do třech cenových hladin: 777, 999 a 1 111 korun.

 

Noc hotelů 2020 v číslech

Praha: 83 hotelů – 1187 pokojů

Brno: 9 hotelů – 164 pokojů

Olomouc: 4 hotely – 47 pokojů

Karlovy Vary: 7 hotelů – 56 pokojů

Ostrava: 5 hotelů – 90 pokojů

V sekci Ostatní se zapojila například města Kutná Hora, Český Krumlov, Dobříš, Plzeň, Litomyšl, nebo České Budějovice. Do akce se zde zapojilo letos rekordních 47 hotelů, které nabídly 496 pokojů.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Bečov – dobrá i špatná návštěvnost

Zámek a hrad Bečov na Karlovarsku letos očekává nižší návštěvnost než v loňském roce. Sezona začala později a provoz komplikovaly i stavební práce v areálu hradu a zámku. Přesto už nyní památkový objekt, který v sobě ukrývá i relikviář sv. Maura, překonal hranici...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více