V hotelech Pytloun urychlili automatizaci odbavení

Koronavirus urychlil automatizaci odbavení hostů v hotelech řetězce Pytloun Hotels. Při ubytování nebo odjezdu už host nebude potřebovat službu recepčního, postačí mu chytrý telefon. Automatizace má vyjít vstříc těm, kdo se bojí přenosu nákazy. Pokud nebudou chtít, nemusí se potkat s recepčním ani s číšníky. Jídlo si mohou objednat na pokoj nebo využít celodenní samoobslužný bufet, který bude nově ve všech pobočkách.

Koronavirus urychlil automatizaci odbavení hostů v hotelech řetězce Pytloun Hotels

„S myšlenkou automatizace recepce jsme už dva roky pracovali, koronavirus nás jen donutil ji oprášit a uvést do života. Tři hotely už máme osazené kiosky a do konce května budeme mít všechny naše pobočky automatizované pomocí aplikace Alfred od firmy Previo,“ řekl majitel řetězce Pytloun Hotels Lukáš Pytloun. Host si pak ubytování zarezervuje on-line, provede check-in, podobně jako u letenky a dostane přístupový kód k elektronickému zámku. „Může pak jít rovnou do svého pokoje,“ doplnil. Tam, kde elektronické zámky nejsou, dostane host kód k boxu z něhož mu vypadne vydezinfikovaný klíč k pokoji. „Když zákazník nebude chtít, nemusí se s personálem vůbec potkat a všechno si může zařídit sám,“ dodal Pytloun.

Do řetězce Pytloun Hotels patří 12 hotelů, z toho osm je v Liberci, kde je největším hotelem čtyřhvězdičkový designový Grand Hotel Imperial. Další hotely má řetězec v Krkonoších, Krušných horách a v Praze. Firma zaměstnává 300 lidí, téměř tři měsíce jsou ale její hotely zavřené. „Na zrušených rezervacích jsme přišli o zhruba 70 milionů korun,“ řekl Pytloun, který nevěří, že by se do konce roku dal takový propad tržeb dohnat.

V současné době se i v Pytloun Hotels připravují otevřít. Uzavření hotelů využili ke kompletnímu úklidu a dezinfekci. Ne všechny hotely se ale otevřou už 25. května. „V Liberci otevíráme jen Imperial a Pytloun City Boutique, ostatní budeme otevírat postupně podle rezervací. V současné době jich máme tak málo, že se to nevyplatí,“ řekl. V horách je podle Pytlouna situace lepší, zřejmě i tam bude možné hotely už v příštím týdnu otevřít. „Jak se blíží termín otevření, tak rezervace přibývají,“ poznamenal Pytloun. Také prázdninové termíny už se podle něj plní, i na horách jsou ale v hotelích řetězce stále ještě volná místa.

Foto: Pytloun Hotels

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více