U O2 areny vzniká hotel inspirovaný hudbou

foto: ADR foto: ADR

U O2 areny v Praze vzniká hotel s 300 pokoji. Inspirován bude hudbou a velkými mezinárodními koncerty konanými právě v sousední víceúčelové hale. Jeho otevření se plánuje na čtvrté čtvrtletí letošního roku. Vlastníkem a provozovatelem Stages Hotel Prague je společnost Bestsport, která zároveň provozuje O2 arenu a O2 universum. Bestsport patří do investiční skupiny PPF.

Hotel nabídne 300 pokojů včetně 27 apartmá, k dispozici bude šest multifunkčních konferenčních místností. Jeho součástí bude Backstage Bar s venkovní terasou a restaurace s přístupem do vnitřního atria s kapacitou až 270 hostů. Chybět nebude hudební salonek pro různé typy akcí. Podzemní garáž hotelu pojme 100 vozidel. Stages Hotel Prague bude součástí skupiny Tribute Portfolio hotelového řetězce Marriott.

Hudba bude jednotícím prvkem interiéru. Například recepce je podle generálního ředitele hotelu Otakara Johna stylizovaná do podoby pódia. „Hudební motivy jsme přenesli i do samotných pokojů. Například místo klasické lampy jsme vybrali reflektor, který se používá při profesionálním focení, běžné zrcadlo jsme vyměnili za typické divadelní, v každém pokoji je hostům k dispozici bluetooth reproduktor,“ uvedl.

Zároveň s výstavbou se mění i prostranství v okolí hotelu v Praze 9. Z vozovky mezi O2 arenou a hotelem se stane pěší zóna. Dokončena má být ve stejnou dobu jako hotel.

Firma Bestsport, dříve Bestsport Arena, která provozuje 02 arenu, je součástí skupiny PPF. Skupina získala Bestsport na konci roku 2013 při rozdělení majetku se skupinou KKCG po předchozí společné koupi loterijní firmy Sazka.

Pražský hotelový trh je Evropě podle údajů společnosti STR nejvíce postižený dopady koronavirové krize. Průměrné tržby za pokoj klesly o 84,6 procenta. Hlavními důvody byly propad obsazenosti o 78,5 procenta na 16,6 procenta a snížení průměrných cen o 28,1 procenta na 66 eur (asi 1 716 korun) za pokoj. Zájem investorů a hotelových operátorů ale podle společnosti Cushman & Wakefield neopadl, po skončení restrikcí očekávají oživení trhu. S celkovým zotavením se ale počítá až v roce 2024.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Nahlédnutí do Rakouska

V závěrečném díle našeho miniseriálu o přeshraničních stezkách k našim sousedům se podíváme do Rakouska. Podmínky vstupu k našim jižním sousedům jsou obdobné jako do Polska. Ke vstupu je potřeba mít potvrzení o očkování, testu, případně prodělaném covidu. A pak už...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Bavorský les: Nenocujte v chráněné přírodě

V německém národním parku Bavorský les, který sousedí se Šumavou, se v poslední době zvýšil počet lidí, kteří nocují na zakázaných místech chráněného území. Podobný trend pozorují i zástupci Národního parku Šumava na české straně. Za nocování...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chvilka na Slovensku, ale jen pro očkované

Slovensko má z našich sousedů nejpřísnější podmínky vstupu. Kdo nemá ukončené očkování proti covidu, musí – až na vyložené výjimky – nastoupit do desetidenní karantény. Následující tipy na jednodenní výlety tak využijete tehdy, pokud jste druhou...

Číst více