Turisté budou moci navštívit památky ve Znojmě zdarma

Turisté, kteří přijedou od začátku června do konce září do Znojma, budou moct zadarmo do podzemí, na radniční věž, na hradební opevnění či do muzejní expozice pivovarnictví. Jedinou podmínkou je utratit ve Znojmě alespoň 500 korun za ubytování nebo 150 korun v restauraci či kavárně. Město se tak snaží přilákat turisty a podpořit podnikatele v turistickém ruchu, řekl starosta Jan Grois.

Turisté, kteří přijedou od začátku června do konce září do Znojma, budou moct zadarmo do podzemí, na radniční věž, na hradební opevnění či do muzejní expozice pivovarnictví

Kampaň nese název Znojmo Zadax. „Pro zaměstnanost ve Znojmě je cestovní ruch důležitým odvětvím, které teď trpí. Turismus proto chceme využít jako nástroj pro podporu místních podnikatelů. Máme tu desítky různých provozů se stovkami zaměstnanců,“ uvedl Grois. Podnikatelé byli dlouho bez tržeb kvůli vládním opatřením proti šíření covidu-19. Restaurační zahrádky se mohly otevřít po dvou měsících v pondělí, od 25. května mohou otevřít i své vnitřní zázemí a mohou se otevřít hotely a penziony. Stále jsou však de facto neprostupné hranice.

Do kampaně chce město vtáhnout co nejvíce podnikatelů, kteří v turistickém ruchu podnikají. Kromě ubytování, restaurací a kaváren je možné získat poukaz na návštěvu městské památky také v půjčovně kol a kánoí, při využití turistického vláčku, Vinobusu či při návštěvě objektů, které nespravuje město. Každý si pak může vybrat, jakou památku chce navštívit.

Všem podnikatelům, kteří se chtějí do projektu zapojit, se stačí nahlásit na webu kampaně a město jim poskytne i marketingovou podporu. „Doufám, že tuto příležitost nastartovat cestovní ruch využije co nejvíce podnikatelů, posílí se vzájemný patriotismus a samolepky budeme nacházet na každém vchodu do hotelu, penzionu, restaurace, kavárny a dalších provozů služeb,“ uvedl ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Jiří Balát

Cyrilometodějská stezka certifikována jako Kulturní stezka Rady Evropy

Představitelé sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje převzali včera ve Zlíně z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku Stefana Dominioniho certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. V tiskové zprávě o tom informala Centrála cestovního ruchu...

Číst více