Turisté budou moci navštívit památky ve Znojmě zdarma

Turisté, kteří přijedou od začátku června do konce září do Znojma, budou moct zadarmo do podzemí, na radniční věž, na hradební opevnění či do muzejní expozice pivovarnictví. Jedinou podmínkou je utratit ve Znojmě alespoň 500 korun za ubytování nebo 150 korun v restauraci či kavárně. Město se tak snaží přilákat turisty a podpořit podnikatele v turistickém ruchu, řekl starosta Jan Grois.

Turisté, kteří přijedou od začátku června do konce září do Znojma, budou moct zadarmo do podzemí, na radniční věž, na hradební opevnění či do muzejní expozice pivovarnictví

Kampaň nese název Znojmo Zadax. „Pro zaměstnanost ve Znojmě je cestovní ruch důležitým odvětvím, které teď trpí. Turismus proto chceme využít jako nástroj pro podporu místních podnikatelů. Máme tu desítky různých provozů se stovkami zaměstnanců,“ uvedl Grois. Podnikatelé byli dlouho bez tržeb kvůli vládním opatřením proti šíření covidu-19. Restaurační zahrádky se mohly otevřít po dvou měsících v pondělí, od 25. května mohou otevřít i své vnitřní zázemí a mohou se otevřít hotely a penziony. Stále jsou však de facto neprostupné hranice.

Do kampaně chce město vtáhnout co nejvíce podnikatelů, kteří v turistickém ruchu podnikají. Kromě ubytování, restaurací a kaváren je možné získat poukaz na návštěvu městské památky také v půjčovně kol a kánoí, při využití turistického vláčku, Vinobusu či při návštěvě objektů, které nespravuje město. Každý si pak může vybrat, jakou památku chce navštívit.

Všem podnikatelům, kteří se chtějí do projektu zapojit, se stačí nahlásit na webu kampaně a město jim poskytne i marketingovou podporu. „Doufám, že tuto příležitost nastartovat cestovní ruch využije co nejvíce podnikatelů, posílí se vzájemný patriotismus a samolepky budeme nacházet na každém vchodu do hotelu, penzionu, restaurace, kavárny a dalších provozů služeb,“ uvedl ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do oblak i do podzemí v Plzeňském kraji

Vyzkoušet si práci kováře, projet se důlním vlakem nebo usednout do stíhačky. Zkrátka místa, kde se dospělí promění v hravé děti. To nabízí technické památky v Plzeňském kraji. Tři z nich vám teď blíže představíme a zaručujeme, že se...

Číst více