×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Tunisko se připravuje na restart cestovního ruchu

Tunisko se připravuje na ukončení nouzového stavu, ke kterému by mělo dojít 3. května 2020. Tuniské ministerstvo cestovního ruchu proto připravuje Manuál hygienických opatření a zásad, který umožní brzký restart turismu v této zemi. Tuniský národní úřad pro cestovní ruch rozjel novou reklamní kampaň s hashtagy #ZůstaňteDoma #NaViděnouPříště.

Tunisko se připravuje na ukončení nouzového stavu, který by měl nastat 3. května 2020

Manuál se bude týkat leteckých, lodních i pozemních přístupových míst, transportu klientů do hotelů, ubytování, stravovacích zařízeních i turistických aktivit. Do boje proti pandemii byly v zemi nasazeny nové technologie jako drony ke snímání tělesné teploty občanů a roboty ke kontrole dodržování zákazu vycházení.

V národní strategii v boji proti koronaviru se také výrazně zasadily také tuniské ženy. Generální ředitelka z Tuniského národního institutu cizokrajných nemocí Nissaf Ben Aleyya se postavila do čela skupiny epidemiologů a vědců, kteří se od 10. února podíleli na strategii v boji proti COVID-19. Skupina žen z Kairouanu se zase dobrovolně rozhodla zůstat po dobu jednoho měsíce izolována v továrně, kde v 24hodinovém režimu vyráběla potřebné ochranné pomůcky.

Země ale pomáhala i jinde. Tuniský tým lékařů proto odletěl do italské Lombardie, aby pomohl v tamních nemocnicích na důkaz úzké spolupráce mezi oběma zeměmi.

Přečtěte si článek o tom, jak lidé nakupují zájezdy s výhodnými podmínkami storna.

Foto: Shutterstock.com

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Letiště Praha

Zimní novinky Čedoku? Přímé lety do exotiky

Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Země slaví Světový den cestovního ruchu

Den před jedním z nejvýznamnějších českých státních svátků – Dnem české státnosti, připadá na pondělí 27. září Světový den cestovního ruchu. Po roční pauze vynucené problematickou celosvětovou pandemickou situací se oslav a doprovodného programu ujme hostitelská země Pobřeží slonoviny.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tunisko přispěje cestovkám na podzimní chartery

Cestovním kancelářím, které vypraví do Tuniska charterové lety na okraji sezony, se dostane od této země finanční podpory. Snahou destinace je podpořit pandemií silně poznamenaný turismus. Českým novinářům to řekl generální ředitel Tuniského národního úřadu...

Číst více