Těšíte se na jaro? My v Jindřichově Hradci ano

Naše město nabízí spoustu turisticky atraktivních cílů a kulturních zážitků, a tak do nadcházející sezony se máte opravdu na co těšit.

Největší radost uděláme milovníkům hvězd a vesmíru. Naprostou novinkou pro rok 2020 je otevření planetária, kdy z původní hvězdárny F. Nušla vzniklo moderní zařízení evropských rozměrů, které bude sloužit návštěvníkům ke vzdělávání, poznávání i k zábavě. Planetárium („sférické kino“) představí projekci datovými projektory, které jsou řízeny počítači, a obraz je promítán na vnitřní stranu projekční polokoule. Tato technika umožní sledovat hvězdy, planety, mlhoviny, hvězdokupy a další vesmírné jevy, tak jak jsou vidět ze Země, ale i v prostoru a čase. Vzniká tak iluze vesmíru.

I Výstavní dům Stará radnice se pochlubil nabídkou svých expozic na sezonu 2020. Expozice Jindřichohradecké úzkokolejky připravuje vylepšení divácky atraktivního interaktivního kolejiště a děti i jejich rodiče určitě potěší výstava k animovanému seriálu Broučci nebo výstava Čeští vědci a jejich vynálezy.

V dubnu otevře brány a své prohlídkové trasy také státní hrad a zámek, který je třetím největším památkovým komplexem v České republice. Stejně tak, po zimním spánku, budete moci navštívit Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel, interaktivní muzeum s ukázkou tradičních technologií ručního tkaní tapiserií nebo Muzeum Jindřichohradecka s největším lidovým mechanickým betlémem na světě – Krýzovými jesličkami. V Muzeu fotografie a moderních obrazových médií najdete díla předních domácích a zahraničních autorů a po celý rok můžete očekávat poutavý výstavní program. Ojedinělým zážitkem bude turisty oblíbená a vyhledávaná unikátní aqua show ve sv. Floriánu. Jedná se o kombinaci hudby, světelných efektů a videoprojekce, která je jedinou svého druhu v České republice.

TOP akce v první polovině roku 2020

30. května:
Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál, zahájení turistické sezony ve městě

5. a 6. června:
Dny města – oslavy 800 let výročí města, slavnosti v centru města a na zámku

 
Jako každý rok, i v roce 2020 plánuje město spoustu zajímavých akcí. Letos se akce ponesou v duchu oslav 800. výročí první písemné zmínky o městě.

Foto: město Jindřichův Hradec

www.infocentrum.jh.cz

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Profil typického turisty v Královéhradeckém kraji

V předposledním dílu letošního seriálu věnovaného analýze demografických charakteristik a spotřebního chování domácích i zahraničních turistů navštěvujících jednotlivé kraje České republiky se vypravíme na Královéhradecko. Zaměříme se na návštěvníky, kteří do kraje přijížděli v letech 2018 a 2019, tedy...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Profil typického turisty v Libereckém kraji

Jeden z posledních dílů našeho letošního seriálu vás zavede na Liberecko. Seznámíte se s demografickými charakteristikami a spotřebním chováním =domácích i zahraničních návštěvníků, kteří do tohoto kraje mířili v letech 2018 a 2019, tedy před příchodem koronavirové pandemie. Jako vždy vyjdeme...

Číst více
Foto: Moravskoslezské Convention Bureau

Pro svou další událost si vyberte Ostravu a Moravskoslezský kraj

Nezaměnitelná atmosféra průmyslových lokalit, kvalitní služby a dostatečná kapacita činí z Ostravy a Moravskoslezského kraje ideální místo pro pořádání kongresů, konferencí i menších firemních a společenských akcí všeho druhu. Stačí si jen vybrat.

Číst více