Těšíte se na jaro? My v Jindřichově Hradci ano

Naše město nabízí spoustu turisticky atraktivních cílů a kulturních zážitků, a tak do nadcházející sezony se máte opravdu na co těšit.

Největší radost uděláme milovníkům hvězd a vesmíru. Naprostou novinkou pro rok 2020 je otevření planetária, kdy z původní hvězdárny F. Nušla vzniklo moderní zařízení evropských rozměrů, které bude sloužit návštěvníkům ke vzdělávání, poznávání i k zábavě. Planetárium („sférické kino“) představí projekci datovými projektory, které jsou řízeny počítači, a obraz je promítán na vnitřní stranu projekční polokoule. Tato technika umožní sledovat hvězdy, planety, mlhoviny, hvězdokupy a další vesmírné jevy, tak jak jsou vidět ze Země, ale i v prostoru a čase. Vzniká tak iluze vesmíru.

I Výstavní dům Stará radnice se pochlubil nabídkou svých expozic na sezonu 2020. Expozice Jindřichohradecké úzkokolejky připravuje vylepšení divácky atraktivního interaktivního kolejiště a děti i jejich rodiče určitě potěší výstava k animovanému seriálu Broučci nebo výstava Čeští vědci a jejich vynálezy.

V dubnu otevře brány a své prohlídkové trasy také státní hrad a zámek, který je třetím největším památkovým komplexem v České republice. Stejně tak, po zimním spánku, budete moci navštívit Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel, interaktivní muzeum s ukázkou tradičních technologií ručního tkaní tapiserií nebo Muzeum Jindřichohradecka s největším lidovým mechanickým betlémem na světě – Krýzovými jesličkami. V Muzeu fotografie a moderních obrazových médií najdete díla předních domácích a zahraničních autorů a po celý rok můžete očekávat poutavý výstavní program. Ojedinělým zážitkem bude turisty oblíbená a vyhledávaná unikátní aqua show ve sv. Floriánu. Jedná se o kombinaci hudby, světelných efektů a videoprojekce, která je jedinou svého druhu v České republice.

TOP akce v první polovině roku 2020

30. května:
Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál, zahájení turistické sezony ve městě

5. a 6. června:
Dny města – oslavy 800 let výročí města, slavnosti v centru města a na zámku

 
Jako každý rok, i v roce 2020 plánuje město spoustu zajímavých akcí. Letos se akce ponesou v duchu oslav 800. výročí první písemné zmínky o městě.

Foto: město Jindřichův Hradec

www.infocentrum.jh.cz

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Kolínsko a Kutnohorsko součástí pražské MHD

Ode dneška je možné na Kolínsku a Kutnohorsku jezdit autobusy i vlaky na jednu jízdenku. Rozsáhlá oblast Kolínska, Kutnohorska a Uhlířskojanovicka se připojila do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje. Jízdenka platí i v pražské MHD. Díky tarifu PID cestující...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Nahlédnutí do Rakouska

V závěrečném díle našeho miniseriálu o přeshraničních stezkách k našim sousedům se podíváme do Rakouska. Podmínky vstupu k našim jižním sousedům jsou obdobné jako do Polska. Ke vstupu je potřeba mít potvrzení o očkování, testu, případně prodělaném covidu. A pak už...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Bavorský les: Nenocujte v chráněné přírodě

V německém národním parku Bavorský les, který sousedí se Šumavou, se v poslední době zvýšil počet lidí, kteří nocují na zakázaných místech chráněného území. Podobný trend pozorují i zástupci Národního parku Šumava na české straně. Za nocování...

Číst více