Co se dá v létě zažít v Jindřichově Hradci

Foto: Město Jindřichův Hradec Jindřichův Hradec Foto: Město Jindřichův Hradec

Jihočeské město Jindřichův Hradec každoročně láká desetitisíce návštěvníků na bohatou nabídku akcí, ať už se jedná o akce kulturní, sportovní či společenské. Věříme, že naskočíme do rozjetého vlaku a s radostí se nám povede společně si užít léto 2021 naplno.

(advertorial)

Hned na začátku prázdnin, a to 2. a 3. července, zveme všechny na tradiční Jindřichohradeckou činohru v podání jindřichohradeckých ochotníků z Divadelního spolku Jablonský. Letos pod širým nebem na třetím nádvoří zámku představí divácky velmi oblíbenou hru Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách.

Po úspěchu nočních prohlídek o Vilému Slavatovi připravil Státní hrad a zámek na letošní červenec a srpen volné pokračování „O té ohavné rebelii anebo Příběh o Válce české“, týkající se osudů hradeckého zámku, ale i událostí z doby stavovského povstání ukončeného popravou 27 českých pánů na Staroměstském náměstí. Velkolepé bitevní scény v podání více než tří desítek herců.

Na konci července mohou návštěvníci zhlédnout dva muzikály Divadla na Maninách Mladí a Neklidní a Robinson Crusoe v hlavní roli s Danielem Hůlkou.

Mezi nejprestižnější akce roku patří opera pod širým nebem na třetím nádvoří státního hradu zámku. Letos se můžete v sobotu 21. srpna těšit na operu Prodaná nevěsta od Bedřicha Smetany.

Další zajímavé tipy v Jindřichově Hradci: 

VÝSTAVY a DALŠÍ AKTIVITY:

Rok v kuchyni Magdaleny Dobromily aneb Co pradědečkům chutnalo – výstava v Muzeu Jindřichohradecka
Patrik Proško – HIC ET NUNC – exklusivní výstava sochaře a visual artist v Muzeu Jindřichohradecka

Fešandy ze šuplíků II – Sudek, sochy, Jižní Čechy výstava v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií
Ateliér Liška (Jindřichův Hradec 1883-1935) – výstava v Muzeu Fotografie a moderních obrazových médií

Pravidelné páteční noční komentované prohlídky kostela sv. Jana Křtitele.
Tvořivé dílny v Domě gobelínů 

DALŠÍ TOP KULTURNÍ AKCE:

  • 3. až 5. září – Dny města Jindřichův Hradec – food festival na náměstí Míru a v Husových sadech
  • 17. až 19. září – XXIV. Slavnosti Adama Michny z Otradovic
  • 25. září – Svatováclavské slavnosti

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více