Středočeský kraj hledá nového ředitele turistické centrály

Foto: Shutterstock.com Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení je v pondělí 14. března Foto: Shutterstock.com

Na pondělí 14. března je nastavena uzávěrka přihlášek do výběrového řízení na nového ředitele Středočeské centrály cestovního ruchu (SCCR). Ten nahradí Renátu Křečkovou, která se krátce po svém loňském nástupu do funkce rozhodla rezignovat. O detailech informoval ČTK mluvčí kraje David Šíma.

Křečkovou, jež vyhrála poslední výběrové řízení, krajští radní jmenovali do funkce s účinností od 1. prosince. Z vážných osobních důvodů ale musela odstoupit. Hejtmanství proto vypsalo nové výběrové řízení na ředitele. Do jmenování nového vedení řídí centrálu Lucie Kaiserová, která vede i oddělení cestovního ruchu krajského úřadu.

Před Křečkovou byla ředitelkou krajské turistické centrály Zuzana Vojtová, loni v únoru se rozhodla rezignovat. Středočeský kraj musel výběrové řízení na nástupce Vojtové zrušit a vyhlásit nové. Důvodem byly formální nedostatky v přihláškách.

SCCR je příspěvkovou organizací kraje. Podílí se na tvorbě turistické nabídky, usiluje o maximální využití turistického potenciálu regionu a na domácím i zahraničním trhu kraj propaguje. Její součástí je i filmová kancelář, která komunikuje s filmovými producenty a produkcemi, pomáhá jim k získávání kontaktů, doporučuje místa pro filmaře a nabízí bezplatnou pomoc při přípravě natáčení v regionu.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Jiří Balát

Cyrilometodějská stezka certifikována jako Kulturní stezka Rady Evropy

Představitelé sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje převzali včera ve Zlíně z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku Stefana Dominioniho certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. V tiskové zprávě o tom informala Centrála cestovního ruchu...

Číst více