Specialista na Kypr potvrzuje svou pozici

Cestovní kancelář Blue Sky Travel je významným touroperátorem pro pobyty na Kypru a letos již počtvrté připravila nabídku pro dovolenou na tomto slunečném ostrově. Protože je Kypr nejvýchodnějším a nejjižnějším místem Evropy, nabízí ty nejlepší klimatické podmínky, vždyť ještě v listopadu a už v dubnu bývá 25 °C. Žádné jiné místo na „starém“ kontinentu nedisponuje tak dlouhým létem.

Blue Sky Travel využívá pro dopravu na Kypr pravidelné linky ČSA, protože ve srovnání s charterovými lety nabízejí větší komfort a pohodlí, takže již cesta na dovolenou je pro klienty relaxační. Velkou výhodou jsou atraktivní letové časy – 12:30 z Prahy a nazpět 18:05 z Larnaky (tyto časy platí pro 7 a 14noční pobyty), které umožňují maximálně využít pobytu v destinaci. Pouze pro středně dlouhé pobyty na 10 či 11 nocí je jedna cesta absolvována nočním letem. Díky přípojům ČSA je také možno cestovat na Kypr letecky z Ostravy, Bratislavy a Košic, popř. autobusem z Brna. Tuto možnost navazujících letů má Blue Sky Travel vyblokovanou pro 11noční pobyty.

V nabídce ubytovacích kapacit jsou osvědčené hotely i novinky, pobyty s polopenzí i s all inclusive, 3*, 4* i 5* hotely. Ceny se pohybují již od 10 990 Kč/os./7 nocí s polopenzí, o prázdninách již od 14 990 Kč/os./7 nocí s polopenzí v 3* hotelu přímo u moře. Při využití nabídky PRVNĺ MOMENT, tj. při nákupu do 31. 3. 2006, je pak cena dokonce již od 9 990 Kč a o prázdninách od 13 990 Kč, ušetřit lze až 3 500 Kč/os. Jednotná cena za dítě do 12 let na jakýkoliv počet dní činí v některých hotelech jen 5 990 Kč s polopenzí či 6 990 Kč s all inclusive. Které ubytovací kapacity maximálně doporučujeme? Hezky vybavený hotel Chrystalla *** v Protarasu u jedné z nejkrásnějších pláží na Kypru, skvěle situovaný hotel Piere Anne Beach *** v centru Agia Napa, přesto na klidném místě přímo u moře a komplex vilek Callisto Holiday Village **** za skvělou cenu 17 990 Kč/os./7 nocí s polopenzí o prázdninách.

Na klienty na místě čeká tým česky a slovensky mluvících delegátů s nabídkou výletů za historií i přírodním bohatstvím Kypru. Žádný z turistů by si neměl nechat ujít možnost vidět antické mozaiky v Pafosu, které jsou památkou UNESCO. Při tomto výletu se koná zastávka i u dalšího starověkého města Kourion a působivé Afroditiny skály. Mezi další oblíbené výlety patří též pohoří Troodos s malebnými vesničkami, krásnými výhledy a klášterem Kykko, plavby na katamaránu, návštěva turecké části ostrova atd.

Které místo na Kypru má nejraději, jsme se zeptali ředitele Blue Sky Travel Martina Niklfelda: „Na Kypr jezdím pravidelně každý rok kontrahovat naše ubytovací kapacity. Díky skvělému počasí i v podzimních měsících se snažím vždy práci zkombinovat s odpočinkem a zůstat na ostrově o pár dnů déle. Nemohu říci, které místo je mé nejoblíbenější, protože Kypr je úžasný tím, jak různorodý je. Nejraději si tedy půjčím auto a vyjedu si někam podle své momentální nálady. Nabírám síly v majestátním Trodoosu, rozšiřuji si obzory v Pafosu, toulám se po úzkých uličkách Nikósie. Nevadí mi vracet se na stejná místa již poněkolikáté, protože jde především o jejich nezaměnitelnou atmosféru. Pro pasivní relaxaci je pak samozřejmě jedničkou Agia Napa se svými zlatými písečnými plážemi a zábavními možnostmi, proto je pro mě tím nejlepším výchozím bodem na Kypru.“

Text: Hana Prchalová

www.blueskytravel.cz