Smartwings rozšířily prodej letenek do dalších míst

Letecký dopravce Smartwings spustil prodej letenek na léto do dalších 23 destinací. Celkem v letních měsících plánuje z Česka až 400 letů týdně. Oznámila to mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Společnost se v současnosti potýká s problémy způsobenými cestovními restrikcemi a koronavirovou krizí.

Letecký dopravce Smartwings spustil prodej letenek na léto do dalších 23 destinací

Smartwings nyní létá do sedmi míst, konkrétně na Madeiru, Tenerife, Gran Canarii, Mallorku, do Málagy, Hurghady a Marsa Alamu. Už dříve dopravce začal prodávat letenky na letošní rok do Valencie, na ostrovy Mallorca a Fuerteventura, do Splitu a Dubrovníku a do Cagliari na Sardinii.

Nyní Smartwings rozšířily prodej letenek o dalších 23 míst. Během května a června chtějí začít létat také do 11 řeckých destinací – jsou to Heraklion, Chania, Karpathos, Kefalonie, Korfu, Kos, Preveza, Rhodos, Samos, Soluň a Zakynthos. Dále plánují spustit linky do Burgasu a Varny v Bulharsku, do italských Katánie, Lamezia Terme, Neapole a Olbie na Sardinii, do Almeríe a Menorky ve Španělsku, na kanárský ostrov Lanzarote, do Tirany v Albánii, turecké Antálie a Larnaky na Kypru. Podle vývoje epidemiologické situace společnost plánuje obnovit také lety do Tel Avivu a čtyř ruských destinací, konkrétně Petrohradu, Kazaně, Samary a Rostova na Donu.

V souvislosti se současnými cestovními restrikcemi Smartwings prodloužily také možnost bezplatné změny termínu. Tu nyní cestující mohou využít u všech rezervací provedených do 30. června se stejným datem odletu. Náhradní let zákazníci musí uskutečnit nejpozději do konce března příštího roku.

Skupina Smartwings Group, do níž patří dopravci Smartwings a ČSA, kvůli koronavirové krizi žádá stát o pomoc v podobě půlmiliardových kompenzací za zrušené lety loni na jaře. Pro ČSA pak chce více miliardu korun jako nevratnou pomoc. Bez ní podle skupiny firmě hrozí insolvenční řízení. Zatím však pomoc od státu skupina nedostala. Od konce srpna společnost využívá mimořádného moratoria pro odklad splátek dluhů. Kvůli krizi skupina loni rozhodla o propuštění až 600 zaměstnanců.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Tunisko přispěje cestovkám na podzimní chartery

Cestovním kancelářím, které vypraví do Tuniska charterové lety na okraji sezony, se dostane od této země finanční podpory. Snahou destinace je podpořit pandemií silně poznamenaný turismus. Českým novinářům to řekl generální ředitel Tuniského národního úřadu...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Smartwings otevírá pravidelnou linku z Bratislavy do Dubaje

Letecká společnost Smartwings otevírá 24. října pravidelné přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 1x týdně, každou neděli moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Dopravce...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Kiwi.com: Češi v létě cestovali nejvíce od začátku pandemie

Češi v létě cestovali skoro jako před pandemií. Rezervace letenek, které od začátku června do konce srpna provedli čeští klienti, se vyšplhaly na 95 procent z celkového počtu cest, které se uskutečnily ve stejném období roku 2019....

Číst více