Smartwings rozšířily prodej letenek do dalších míst

Letecký dopravce Smartwings spustil prodej letenek na léto do dalších 23 destinací. Celkem v letních měsících plánuje z Česka až 400 letů týdně. Oznámila to mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Společnost se v současnosti potýká s problémy způsobenými cestovními restrikcemi a koronavirovou krizí.

Letecký dopravce Smartwings spustil prodej letenek na léto do dalších 23 destinací

Smartwings nyní létá do sedmi míst, konkrétně na Madeiru, Tenerife, Gran Canarii, Mallorku, do Málagy, Hurghady a Marsa Alamu. Už dříve dopravce začal prodávat letenky na letošní rok do Valencie, na ostrovy Mallorca a Fuerteventura, do Splitu a Dubrovníku a do Cagliari na Sardinii.

Nyní Smartwings rozšířily prodej letenek o dalších 23 míst. Během května a června chtějí začít létat také do 11 řeckých destinací – jsou to Heraklion, Chania, Karpathos, Kefalonie, Korfu, Kos, Preveza, Rhodos, Samos, Soluň a Zakynthos. Dále plánují spustit linky do Burgasu a Varny v Bulharsku, do italských Katánie, Lamezia Terme, Neapole a Olbie na Sardinii, do Almeríe a Menorky ve Španělsku, na kanárský ostrov Lanzarote, do Tirany v Albánii, turecké Antálie a Larnaky na Kypru. Podle vývoje epidemiologické situace společnost plánuje obnovit také lety do Tel Avivu a čtyř ruských destinací, konkrétně Petrohradu, Kazaně, Samary a Rostova na Donu.

V souvislosti se současnými cestovními restrikcemi Smartwings prodloužily také možnost bezplatné změny termínu. Tu nyní cestující mohou využít u všech rezervací provedených do 30. června se stejným datem odletu. Náhradní let zákazníci musí uskutečnit nejpozději do konce března příštího roku.

Skupina Smartwings Group, do níž patří dopravci Smartwings a ČSA, kvůli koronavirové krizi žádá stát o pomoc v podobě půlmiliardových kompenzací za zrušené lety loni na jaře. Pro ČSA pak chce více miliardu korun jako nevratnou pomoc. Bez ní podle skupiny firmě hrozí insolvenční řízení. Zatím však pomoc od státu skupina nedostala. Od konce srpna společnost využívá mimořádného moratoria pro odklad splátek dluhů. Kvůli krizi skupina loni rozhodla o propuštění až 600 zaměstnanců.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více
Foto: Letiště Praha

Letiště Praha nabere až 200 nových zaměstnanců 

Letiště Praha v letošním roce plánuje odbavit dvojnásobek cestujících oproti roku 2021.  S předpokládaným nárůstem provozu je pro zachování komfortu nutné navýšit počet spolupracovníků, a to až o 200 zaměstnanců a o desítky pracovníků na dlouhodobé brigády formou dohod mimo...

Číst více