×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Smartwings rozšířily prodej letenek do dalších míst

Letecký dopravce Smartwings spustil prodej letenek na léto do dalších 23 destinací. Celkem v letních měsících plánuje z Česka až 400 letů týdně. Oznámila to mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Společnost se v současnosti potýká s problémy způsobenými cestovními restrikcemi a koronavirovou krizí.

Letecký dopravce Smartwings spustil prodej letenek na léto do dalších 23 destinací

Smartwings nyní létá do sedmi míst, konkrétně na Madeiru, Tenerife, Gran Canarii, Mallorku, do Málagy, Hurghady a Marsa Alamu. Už dříve dopravce začal prodávat letenky na letošní rok do Valencie, na ostrovy Mallorca a Fuerteventura, do Splitu a Dubrovníku a do Cagliari na Sardinii.

Nyní Smartwings rozšířily prodej letenek o dalších 23 míst. Během května a června chtějí začít létat také do 11 řeckých destinací – jsou to Heraklion, Chania, Karpathos, Kefalonie, Korfu, Kos, Preveza, Rhodos, Samos, Soluň a Zakynthos. Dále plánují spustit linky do Burgasu a Varny v Bulharsku, do italských Katánie, Lamezia Terme, Neapole a Olbie na Sardinii, do Almeríe a Menorky ve Španělsku, na kanárský ostrov Lanzarote, do Tirany v Albánii, turecké Antálie a Larnaky na Kypru. Podle vývoje epidemiologické situace společnost plánuje obnovit také lety do Tel Avivu a čtyř ruských destinací, konkrétně Petrohradu, Kazaně, Samary a Rostova na Donu.

V souvislosti se současnými cestovními restrikcemi Smartwings prodloužily také možnost bezplatné změny termínu. Tu nyní cestující mohou využít u všech rezervací provedených do 30. června se stejným datem odletu. Náhradní let zákazníci musí uskutečnit nejpozději do konce března příštího roku.

Skupina Smartwings Group, do níž patří dopravci Smartwings a ČSA, kvůli koronavirové krizi žádá stát o pomoc v podobě půlmiliardových kompenzací za zrušené lety loni na jaře. Pro ČSA pak chce více miliardu korun jako nevratnou pomoc. Bez ní podle skupiny firmě hrozí insolvenční řízení. Zatím však pomoc od státu skupina nedostala. Od konce srpna společnost využívá mimořádného moratoria pro odklad splátek dluhů. Kvůli krizi skupina loni rozhodla o propuštění až 600 zaměstnanců.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Boj o udržení slotů nutí dopravce v EU létat s poloprázdnými letadly

Evropské aerolinky v zimních měsících létají s téměř prázdnými letadly. A to jen proto, aby si kýžená místa pro vzlety a přistání, takzvané sloty, na letištích udržely i v době, kdy je poptávka po cestování slabší. Nedávná publicita kolem požadavku na...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Počet pasažérů Smartwings loni dosáhl 2,7 milionu!

Letecká společnost Smartwings loni na svých pravidelných linkách a charterových letech přepravila více než 2,5 milionu (2 529 611) cestujících, meziročně o 199 % více. Dalších 159 tisíc cestujících společnost přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce....

Číst více
Foto: Letiště Praha

Letiště Praha loni odbavilo bezmála 4,4 milionu cestujících

Letiště Václava Havla Praha loni odbavilo téměř o pětinu více cestujících než v roce 2020, počet pohybů letadel narostl o třináct procent. Nejvíce cestujících z Prahy zamířilo do Španělska, Řecka a Itálie, z konkrétních měst pak přímými lety nejčastěji do Amsterdamu,...

Číst více