Smartwings pronajme letadla Boeing společnosti flydubai

Letecká společnost Smartwings se stala vítězem výběrového řízení na pronájem letadel Boeing 737NG s posádkami, které vyhlásila dubajská letecká společnost flydubai. Kontrakt o nájmu čtyř letounů Boeing 737-800 včetně posádek na období od 14. prosince 2019 do 25. ledna 2020 podepsali v Dubaji hlavní představitelé obou leteckých společností.

Letecká společnost Smartwings se stala vítězem výběrového řízení na pronájem letadel Boeing 737NG s posádkami, které vyhlásila dubajská letecká společnost flydubai

Letouny Boeing 737-800 v barvách Smartwings budou mít základnu na mezinárodním letišti v Dubaji a budou nasazovány na linky flydubai do Prahy, Bahrajnu, Kolomba, Faisalábádu, Karáčí, Kuvajtu, Maskatu, Multánu nebo Sialkoty.

„Společnost Smartwings je potěšena uzavřením nového kontraktu se společností flydubai, kterého si ceníme. Tento druh spolupráce na základě smlouvy o pronájmu letounů s posádkou je jedním ze způsobů, jak dosáhnout vyššího a efektivnějšího využití našich letadel v zimním období, kdy je poptávka po cestování v Evropě nižší,“ řekl Roman Vik, generální ředitel společnosti Smartwings.

Podle smlouvy o pronájmu letadel s posádkami včetně zajištění údržby a pojištění se společností Smartwings posílí flydubai svoji flotilu 40 strojů Boeing 737-800 o další čtyři a navýší tak přepravní kapacitu během turistické sezóny.  

„Dlouhodobá odstávka strojů MAX výrazně ovlivňuje náš provoz a donutila nás redukovat letový řád o 30 procetn. Ze všech sil se snažíme minimalizovat dopady na naše cestující a tyto čtyři pronajaté letouny nám umožní v sezóně nabídku spojů rozšířit,“ uvedl generální ředitel společnosti flydubai Ghaith Al Ghaith.

Smartwings se stejně jako flydubai potýká s výpadkem letadel Boeing 737 MAX, která jsou od jara 2019 globálně uzemněna. „Díky těmto kontraktům v zahraničí jsme schopni zabezpečit práci pro naše zaměstnance a zachovat pracovní místa pro provoz letní sezóny,“ dodal Vik. Do Dubaje míří 120 členů letového personálu a na dvě desítky techniků a pracovníků provozních složek.

Foto: Smartwings

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Letiště Praha: nový šéf by měl nastoupit do začátku srpna

Nový šéf pražského letiště by měl do funkce nastoupit do poloviny letních prázdnin. Nyní ve výběrovém řízení skončil příjem přihlášek uchazečů, přesný počet ovšem ještě není znám. Následovat bude jejich zhodnocení a pohovory. Na dotaz ČTK...

Číst více
Foto: Letiště Praha

Aegean Airlines začaly létat do Heráklionu

Pro cesty na řecký ostrov Kréta lze od včerejška využít pravidelného spojení letecké společnosti Aegean Airlines. Linku z Letiště Václava Havla Praha do Heráklionu bude tento dopravce obsluhovat dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a sobotu. V plánu je...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

FlixBus, RegioJet i další spouští nové linky do zahraničí

Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. Autobusové linky do zahraničí...

Číst více