Smartwings obnovuje lety do dalších 27 destinací

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Červen se ve skupině Smartwings Group nese ve znamení významného rozšiřování sítě obsluhovaných destinací. Ode dneška létají stroje Smartwings do Burgasu, Chanie, Prevezey a na Menorcu, celkově se výčet cílových destinací během června rozroste o 27 letišť v Řecku, Itálii, Španělsku, Bulharsku, Chorvatsku, Albánii, Černé Hoře, Turecku, Maroku a na Kypru. 

V prvním červnovém dnu obnovil dopravce pravidelné linky na řecký ostrov Zakynthos (6x týdně) a do bulharské Varny (4x týdně). O den později se stroje v barvách Smartwings vrátily na linku do Olbie na Sardinii (2x týdně), od 3. června do Kafalonie (2x týdně), Soluně (2x týdně), Cagliari na Sardinii (2x týdně) a do Dubrovníku (2x týdně, od července 5x týdně). Včera byl zahájen seriál letů na řecký Karpathos (1x týdně). Dnešním dnem bylo obnoveno  spojení s bulharským Burgasem (2x denně), Chanií na Krétě (3x týdně), řeckou Prevezou (2x týdně) a Menorcou (2x týdně). Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Během příštího víkendu 11. června Smartwings obnoví pravidelné linky na řecký Samos (2x týdně), od 15. června do italské Lamezia Terme (2x týdně), od 16. června do Katánie na Sicílii (2x týdně), od 17. června do Larnaky na Kypru (2x týdně), od soboty 19. června do Tirany (3x týdně) a od 26. června do Podgorice. Z Brna a Ostravy v červnu přibudou k současným linkám do Egypta (Hurghada a Marsa Alam) a Turecka (Antálie) také pravidelné linky do Heraklionu, na Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, do Burgasu a Varny.

Do dalších destinací budou v červnu podle tiskové mluvčí Vladimíry Dufkové směřovat také charterové lety (Kavala, Santorini, Araxos, Heraklion, Rhodos, Kos, Korfu, Preveza, Bodrum, Izmir, Antalya, Agadir, Oujda, Ibiza, Mallorca, Burgasu, Varna, Neapol, Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Monastir, Enfidha, Djerba).

Destinace Od
Varna 1. 6. 2021
Zakynthos 1. 6. 2021
Olbie 2. 6. 2021
Cagliari 3. 6. 2021
Kefalonie 3. 6. 2021
Soluň 3. 6. 2021
Dubrovník 3. 6. 2021
Karpathos 4. 6. 2021
Burgas 5. 6. 2021
Chania 5. 6. 2021
Preveza 5. 6. 2021
Menorca 5. 6. 2021
Samos 11. 6. 2021
Lamezia Terme 15. 6. 2021
Katánie 16. 6. 2021
Larnaka 17. 6. 2021
Tirana 19. 6. 2021
Podgorica 26. 6. 2021

Zdroj: Smartwings Group

Novinky ČSA

Členem skupiny Smartwings Group jsou také České aerolinie (ČSA). Ty přidají během června lety do dalších tří destinací. Od soboty 12. června ČSA obnoví letecké spojení na Maltu (1x týdně), od 19. června do Keflavíku na Island (2x týdně), a od 17. června do Amsterdamu (denně). V současné době ČSA provozují pravidelné linky do Paříže, Stockholmu, Kyjeva a Moskvy.

Smartwings Group nabízí během letní sezóny z českých letišť lety do 77 destinací. Lety Smartwings provozuje nejen z ČR, ale také ze svých základen v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech.

Smartwings nabízí klientům u všech stávajících a nových individuálních rezervací možnost bezplatné změny termínu do 30. 6. 2021. Nově vybraný let se musí uskutečnit nejpozději 31. 3. 2022. Klienti mají také možnost si současně s letenkou zakoupit na webových stránkách Smartwings cestovní pojištění, které zahrnuje úhradu nákladů spojených s případnou nákazou onemocněním COVID-19.

Speciální poděkování ve formě slev na letenky se rozhodla společnost Smartwings věnovat zdravotníkům. „Věříme, že tímto krokem podpoříme ty, kteří si to nejvíce zaslouží. Díky jejich obrovskému nasazení a úsilí se my ostatní dnes můžeme vracet k normálnímu životu, jehož součástí je i cestování. Za to patří všem zdravotníkům obrovský dík,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Unsplash

Letecké společnosti se zavázaly k respektování práv spotřebitelů

Šestnáct významných leteckých společností na evropském trhu se přihlásilo k větší transparentnosti, lepší informovanosti a včasnému odškodnění cestujících v případě zrušení letu na základě iniciativy Evropské komise. Ta v prosinci 2020 upozornila orgány pro spolupráci v oblasti ochrany spotřebitele (CPC, Consumer...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Příští zastávka: V limbu

Lidé jsou různí a mají všelijaké libůstky. Platí to i o turistech. Jako z absurdní komedie ale působí nabídka jedné z hongkongských cestovních kanceláří – klienty vábí na okružní spací jízdy autobusem.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Na křídlech Vuelingu od prosince do Amsterodamu

Letecká společnost Vueling zavede od 3. prosince tohoto roku pravidelné spojení mezi Prahou a nizozemským Amsterodamem. Dopravce nabídne lety čtyřikrát týdně, a to vždy v úterý, pátek, sobotu a v neděli. V tiskové zprávě o tom včera informovalo Letiště Praha.

Číst více