Slovinsko dává sbohem covidovým pasům

Foto: Shutterstock.com Jezero Bled, jedna z předních turistických atraktivit Slovinska Foto: Shutterstock.com

Slovinsko v pondělí zrušilo téměř všechna opatření, která zavedlo kvůli šíření koronaviru SARS-CoV-2. Přestalo například vyžadovat covidový certifikát při vstupu do hotelů či restaurací. Tento doklad už nebude vyžadován ani od turistů vstupujících do země. V platnosti ale zůstává povinnost nosit respirátory ve veřejných vnitřních prostorách, informovala agentura DPA.

Covidový certifikát ve Slovinsku nově už není potřeba při vstupu do restaurací či na hromadné kulturní akce. Dál ho ale je nutné předkládat při vstupu do zdravotnických zařízení, pečovatelských domů či do věznic. Nově se zrušilo také omezení otevírací doby restaurací, a otevřel se tak znovu noční život v těchto provozovnách.

Dvoumilionové Slovinsko zaznamenávalo rekordní denní přírůstky nákaz koronavirem letos na přelomu ledna a února, kdy se v jeden den potvrdilo až 23 600 případů. Poslední více než týden počty klesly až na pondělních 2 300 infikovaných. Dvoutýdenní incidence na 100 000 obyvatel je ale stále vysoká, o víkendu činila 3 776.

Proočkovanost proti covidu-19 přitom ve Slovinsku není vysoká. Dvě dávky vakcíny dostalo asi 60 procent jeho obyvatel a posilovací dávku tam má necelá třetina lidí.

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více