Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel
Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.
Přestože většina slovenských okresů svítí na mapě cestovatele červeně nebo oranžově a média informují o růstu počtu nakažených a s tím souvisejícím zpřísňování protiepidemických opatření, podzimní dovolená u našich východních sousedů přesto není utopie. Alespoň podle tamní agentury Slovakia Travel, která doporučuje třeba návštěvu jednoho z devíti slovenských národních parků.
Klíčem k pohodové a bezproblémové cestě na Slovensko je orientace v barvách tamního covid automatu, který určuje, kam a za jakých podmínek se dá vycestovat. Před příjezdem se pak musíte zaregistrovat v systému eHranica a prokázat se potvrzením o očkování buďto prostřednictvím Covid průkazu EU nebo jiným národním certifikátem. Národní certifikát musí mít samozřejmě ověření příslušným úřadem dané země nebo musí být elektronicky ověřitelný a vyhotovený i v angličtině. Registrace na eHranica se týká všech osob nad 12 let a 2 měsíce.
Většina okresů na Slovensku je podle aktuálního covid automatu v oranžové a červené barvě, nicméně pro obě barvy platí, že pohyb v exteriéru není nijak omezený. „Procházky či turistika tak mají v době příjemných říjnových dní zelenou a to je výborná příležitost k návštěvě jednoho z devíti slovenských národních parků – nejen oblíbených Tater, ale i Slovenského ráje, Muráňské planiny nebo Slovenského krasu,“ uvádí ve své tiskové zprávě agentura Slovakia Travel, jejímž posláním je podporovat turismus v zemi pod Tatrami.
V oranžových okresech fungují na Slovensku pro očkované turisty bez omezení ubytovací zařízení, muzea, galerie i lanové dráhy včetně kabinkových lanovek. Otevřené jsou terasy, interiéry restaurací a na 50 % kapacity i wellness centra, lázně a aquaparky. V červených okresech jsou už v interiérech povinné respirátory, například wellness zařízení v hotelech můžou využívat jen ubytovaní hosté, podmínky stravování si upravují ubytovací zařízení sama. Kabinkové lanovky jsou pro kompletně očkované návštěvníky a turisty otevřené bez omezení.
V praxi to znamená, že se život na Slovensku nezastavil, jako tomu bylo během jara. „Dodržování opatření je vzhledem k pandemii nevyhnutelné, ale pro všechny subjekty v cestovním ruchu je důležité, že můžou poskytovat svoje služby domácím i zahraničním hostům, i když s menšími omezeními. Slovensko má co nabídnout v každém ročním období. Nyní jsou to cyklotúry, ale i pěší turistika za přírodou či památkami. To jsou skvělé příležitosti k aktivnímu odpočinku, načerpání energie a budování imunity,“ uvedl Václav Mika, generální ředitel Slovakia Travel.
Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.
Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...
Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.