Skoro 270 pokojů hotelu Thermal bylo modernizováno

Téměř 270 pokojů karlovarského hotelu Thermal prošlo částečnou nebo úplnou modernizací. Rekonstrukce má snížit energetickou náročnost hotelu a při zachování původní architektonické koncepce zvýšit komfort pro hosty. Znovu fungovat má i venkovní bazén. Uvedla to ministryně financí Alena Schillerová.

Téměř 270 pokojů karlovarského hotelu Thermal prošlo částečnou nebo úplnou modernizací

„Dnes jsem měla možnost nahlédnout na nové pokoje a probíhající rekonstrukci střech a teras. Dokončení této části projektu očekáváme do konce letošního roku,“ řekla Schillerová.

Thermal má naplněnost asi 50 procent dostupných pokojů. Podle ředitele hotelu Vladimíra Nováka se kvůli pandemii koronaviru změnila klientela. Dosud byla hlavním příjmem hotelu lázeňská péče zejména pro cizince, kvůli koronaviru nyní většinu klientů představují Češi na krátkodobých nebo wellness pobytech. To se odrazí i v hospodářských výsledcích hotelu, který se podle ministryně potýká s ekonomickými problémy.

„Ale my chceme udělat z hotelu i kulturní centrum. Je to významná architektonická památka, je to věc, ke které mají místní vztah a je to i turistický cíl,“ doplnila Schillerová. Hotel čerpal podporu Antivirus a nyní zvažuje podporu Covid – nájemné. Není vyloučeno, že si vezme úvěr na překlenutí doby, než se vrátí do běžného režimu.

Částečně modernizovaných je 143 pokojů a kompletní modernizací prochází 126 pokojů. Vyměněná je elektroinstalace ve vinárně a v dubnu začala oprava a zateplení střech a teras. V dalších etapách bude jen částečně omezen provoz, a pracovat se bude zejména mimo hlavní sezonu. Stavební práce na bazénu by měly začít na podzim, otevření má být v červnu 2021.

Karlovarský hotel Thermal prochází největší modernizací své historie. Na investice se v následujících třech letech vydá podle schváleného investičního plánu 580 milionů. Letošní etapa vyjde zhruba na 280 milionů. Asi nejnákladnější část rekonstrukce hotel čeká – zateplení pláště spojené s výměnou skleněných tabulí na věži hotelu, kongresovém centru i bazénu.

 Foto: Hotel Thermal

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com (montáž: COT group)

Beskydy-Valašsko: spuštěn nový ubytovací rezervační systém

Více než 8 000 lidí navštívilo rezervační systém ubytování na stránkách www.beskydyportal.cz, kterým se Destinační management turistické oblasti Beskydy-Valašsko snaží pomoci turistům i hoteliérům v době koronavirové krize. Systém funguje zhruba měsíc, začátkem listopadu do něj byla zapojena asi...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Královéhradecký kraj má novou destinační společnost

V prosinci zahájila činnost nová destinační společnost Královéhradeckého kraje. Příspěvková organizace s názvem Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu převzala činnost končící Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a společnosti Revitalizace KUKS, připravuje však i spoustu nových projektů. Centrála o tom...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V okolí lipenské přehrady vznikají nové trasy pro běžkaře

Poblíž lipenské přehrady vzniknou nové trasy pro běžkaře. Stopy budou stroje upravovat pro klasiku i bruslení. Trasy povedou kolem Pasečné u Přední Výtoně a lyžaři se po nich dostanou například pod vrchol Svatý Tomáš. Novináře o tom informoval mluvčí...

Číst více