Skoro 270 pokojů hotelu Thermal bylo modernizováno

Téměř 270 pokojů karlovarského hotelu Thermal prošlo částečnou nebo úplnou modernizací. Rekonstrukce má snížit energetickou náročnost hotelu a při zachování původní architektonické koncepce zvýšit komfort pro hosty. Znovu fungovat má i venkovní bazén. Uvedla to ministryně financí Alena Schillerová.

Téměř 270 pokojů karlovarského hotelu Thermal prošlo částečnou nebo úplnou modernizací

„Dnes jsem měla možnost nahlédnout na nové pokoje a probíhající rekonstrukci střech a teras. Dokončení této části projektu očekáváme do konce letošního roku,“ řekla Schillerová.

Thermal má naplněnost asi 50 procent dostupných pokojů. Podle ředitele hotelu Vladimíra Nováka se kvůli pandemii koronaviru změnila klientela. Dosud byla hlavním příjmem hotelu lázeňská péče zejména pro cizince, kvůli koronaviru nyní většinu klientů představují Češi na krátkodobých nebo wellness pobytech. To se odrazí i v hospodářských výsledcích hotelu, který se podle ministryně potýká s ekonomickými problémy.

„Ale my chceme udělat z hotelu i kulturní centrum. Je to významná architektonická památka, je to věc, ke které mají místní vztah a je to i turistický cíl,“ doplnila Schillerová. Hotel čerpal podporu Antivirus a nyní zvažuje podporu Covid – nájemné. Není vyloučeno, že si vezme úvěr na překlenutí doby, než se vrátí do běžného režimu.

Částečně modernizovaných je 143 pokojů a kompletní modernizací prochází 126 pokojů. Vyměněná je elektroinstalace ve vinárně a v dubnu začala oprava a zateplení střech a teras. V dalších etapách bude jen částečně omezen provoz, a pracovat se bude zejména mimo hlavní sezonu. Stavební práce na bazénu by měly začít na podzim, otevření má být v červnu 2021.

Karlovarský hotel Thermal prochází největší modernizací své historie. Na investice se v následujících třech letech vydá podle schváleného investičního plánu 580 milionů. Letošní etapa vyjde zhruba na 280 milionů. Asi nejnákladnější část rekonstrukce hotel čeká – zateplení pláště spojené s výměnou skleněných tabulí na věži hotelu, kongresovém centru i bazénu.

 Foto: Hotel Thermal

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Jiří Balát

Cyrilometodějská stezka certifikována jako Kulturní stezka Rady Evropy

Představitelé sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje převzali včera ve Zlíně z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku Stefana Dominioniho certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. V tiskové zprávě o tom informala Centrála cestovního ruchu...

Číst více