Skoro 270 pokojů hotelu Thermal bylo modernizováno

Téměř 270 pokojů karlovarského hotelu Thermal prošlo částečnou nebo úplnou modernizací. Rekonstrukce má snížit energetickou náročnost hotelu a při zachování původní architektonické koncepce zvýšit komfort pro hosty. Znovu fungovat má i venkovní bazén. Uvedla to ministryně financí Alena Schillerová.

Téměř 270 pokojů karlovarského hotelu Thermal prošlo částečnou nebo úplnou modernizací

„Dnes jsem měla možnost nahlédnout na nové pokoje a probíhající rekonstrukci střech a teras. Dokončení této části projektu očekáváme do konce letošního roku,“ řekla Schillerová.

Thermal má naplněnost asi 50 procent dostupných pokojů. Podle ředitele hotelu Vladimíra Nováka se kvůli pandemii koronaviru změnila klientela. Dosud byla hlavním příjmem hotelu lázeňská péče zejména pro cizince, kvůli koronaviru nyní většinu klientů představují Češi na krátkodobých nebo wellness pobytech. To se odrazí i v hospodářských výsledcích hotelu, který se podle ministryně potýká s ekonomickými problémy.

„Ale my chceme udělat z hotelu i kulturní centrum. Je to významná architektonická památka, je to věc, ke které mají místní vztah a je to i turistický cíl,“ doplnila Schillerová. Hotel čerpal podporu Antivirus a nyní zvažuje podporu Covid – nájemné. Není vyloučeno, že si vezme úvěr na překlenutí doby, než se vrátí do běžného režimu.

Částečně modernizovaných je 143 pokojů a kompletní modernizací prochází 126 pokojů. Vyměněná je elektroinstalace ve vinárně a v dubnu začala oprava a zateplení střech a teras. V dalších etapách bude jen částečně omezen provoz, a pracovat se bude zejména mimo hlavní sezonu. Stavební práce na bazénu by měly začít na podzim, otevření má být v červnu 2021.

Karlovarský hotel Thermal prochází největší modernizací své historie. Na investice se v následujících třech letech vydá podle schváleného investičního plánu 580 milionů. Letošní etapa vyjde zhruba na 280 milionů. Asi nejnákladnější část rekonstrukce hotel čeká – zateplení pláště spojené s výměnou skleněných tabulí na věži hotelu, kongresovém centru i bazénu.

 Foto: Hotel Thermal

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Zdroj: TO Pošumaví

Turistická oblast Pošumaví vydala „kupónovou knížku“

Turistická oblast Pošumaví, v březnu nově certifikovaná agenturou CzechTourism, jako první v Plzeňském kraji propojila obce a podnikatele v cestovním ruchu. Zájmový spolek, který zastupuje přes 60 měst a obcí s více než 50 000 obyvateli, vydal brožuru Útržky z Pošumaví s kupóny, které...

Číst více
Foto: Město Františkovy Lázně

Města lázeňského trojúhelníku míří do UNESCO, kraj chystá podporu

(aktualizováno) Jedenáct předních lázeňských měst Evropy, mezi nimiž jsou i Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, se výrazně přiblížilo získání titulu světového dědictví UNESCO. V dokumentu, který byl zveřejněn 4. června 2021, totiž poradní organizace ICOMOS doporučila mezinárodní...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Z romantických zřícenin na odpočinek ve zlatavém moku 

Plzeňský kraj, to je mimo jiné krásná příroda Českého lesa a Pošumaví, jež v sobě skrývá nejednu pozoruhodnou zříceninu. K těm nejznámějších patří Přimda, Gutštejn či Radyně. Dnes vás ale pozveme na ty méně známé, které rozhodně stojí...

Číst více