Silvestrovské pobyty jsou na Lipně obsazené z poloviny

Propad zájmu o vánoční a silvestrovské termíny evidují hotely a penziony na Lipně. Na každoroční vrchol sezony jsou zatím obsazené z poloviny, někde je to ještě méně. Za normálních okolností bývá v tento čas už plno. Podle ubytovatelů je to nejhorší začátek zimní sezony, jaký pamatují. V tiskové zprávě to sdělil mluvčí Turistického spolku Lipenska Pavel Pechoušek.

Propad zájmu o vánoční a silvestrovské termíny evidují hotely a penziony na Lipně

Hotely jsou otevřené, ale hosté zvažují, zda přijet. Nevědí, zda vláda kvůli koronavirové nákaze povolí provoz v lyžařských areálech. Střediska na Lipně, ve Frymburku i v areálu Hochficht jsou v zimě hlavními lákadly. Třeba penzion U Pešků v Horní Plané s 12 apartmány je obsazený z necelé poloviny. „Každý den řeším, zda hosté přijedou. Pokud se nebude moci lyžovat, někteří pobyty stornují. Doufám, že ještě kapacitu naplním aspoň na 75 procent. Zatím je to určitě nejhorší začátek zimní sezony od doby, kdy podnikáme,“ řekla Irena Pešková, která penzion provozuje od roku 1992.

Ve frymburském penzionu Marcus chtějí otevřít až 28. prosince, fungovat budou do 20. března. Termíny mezi svátky mají zamluvené z jedné třetiny. „Vše záleží na skiareálech. Měli jsme obsazených více termínů, ale hosté pobyty stornovali. Takhle nepřehlednou situaci nepamatuji,“ doplnila majitelka penzionu Dagmar Krolová.

Několik zrušených rezervací zaznamenal i hotel U Martina v Rožmberku nad Vltavou. Podle majitele Martina Neudörfla je začátek sezony obsazený zhruba z pětiny. Volné apartmány nezvykle nabízí i Lipno Lake Resort s více než 100 apartmány s vlastním vstupem. „Je to dané především tím, že přesunujeme již rok předem zarezervované pobyty německých turistů na jiné termíny a vytváříme tak volnou kapacitu pro naše české hosty. Věříme, že českými hosty, podobně jako v létě, naše apartmány nyní na poslední chvíli naplníme. Rezervace velice brzdí nejasný stav okolo spuštění skiareálů,“ uvedl Luboš Krejza ze společnosti Lipno Lake Resort.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Jiří Balát

Cyrilometodějská stezka certifikována jako Kulturní stezka Rady Evropy

Představitelé sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje převzali včera ve Zlíně z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku Stefana Dominioniho certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. V tiskové zprávě o tom informala Centrála cestovního ruchu...

Číst více