Shuttle busy vozí v Beskydech a Jeseníkách turisty z parkovišť

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

V Jeseníkách a Beskydech začaly v sobotu jezdit tři speciální autobusové linky, které vozí turisty ze záchytných parkovišť k místům, kde jsou výchozí body turistických tras. Takzvané shuttle busy budou jezdit až do konce září vždy o víkendech a státních svátcích. ČTK to sdělil mluvčí společnosti Z-Group bus Miroslav Slaný.

V Jeseníkách budou autobusy přepravovat turisty mezi Karlovem pod Pradědem v Malé Morávce a Ovčárnou, v Beskydech mezi Ostravicí a Malenovicemi a mezi Samčankou ve Starých Hamrech a Gruněm, kde vznikla nová zastávka. Všechny autobusy budou označeny logem Tu-Bus.

„Chceme omezit negativní vlivy turistické dopravy, se kterými se dlouhodobě potýkají Beskydy i Jeseníky díky enormnímu přílivu návštěvníků hor. Cílem speciálních autobusových linek je přesunout turisty z aut do autobusů, pomoci vyřešit problémy s enormní dopravní zátěží a často problematickým parkováním přijíždějících turistů,“ sdělil oblastní ředitel divize Morava společnosti Z-Group bus Jan Širc.

Plné jízdné na lince Shuttle Ovčárna z Malé Morávky na Ovčárnu stojí 40 korun. Linka bude jezdit v pravidelných hodinových intervalech a označené spoje budou moci přepravit každé dvě hodiny až 25 jízdních kol. Jízda linkou Shuttle Sepetná z Ostravice do Malenovic bude dospělé stát 30 korun stejně jako Shuttle Gruň na trase ze Samčanky na Gruň. Na lince na Gruň ale nelze přepravit invalidní vozík, psa ani jízdní kola. 

„Možnost odstavit své auto na některém ze záchytných parkovišť, nasednout na autobus a v klidu se nechat odvézt až na start výšlapu, je prostě skvělá. Využití shuttlebusů je ohleduplná volba jak k místním, tak k přírodě. A má ještě další bonus, návštěvníci se vyhnou nervydrásajícímu hledání parkovacího místa v turisticky oblíbených lokalitách,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana Jan Krkoška.

Například obec Staré Hamry na internetových stránkách uvedla, že cena parkovného pro osobní auta na parkovišti na Gruni se zvýšila na 200 korun za den. Oproti tomu záchytné parkoviště na Samčance je zdarma.

Nejnovější články z rubriky Autobusová

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Nová autobusová linka do polských Beskyd odložena

Z Ostravy do polské části Slezských Beskyd měla v neděli začít jezdit nová autobusová linka. O víkendech a státních svátcích měla jezdit přes Havířov, Český Těšin a Třinec do polských měst a obcí Ustroň, Visla, Jistebná a Javořinka. Jak ale ČTK...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Za zničenou lanovku zajistí kraj na Ještěd autobusovou dopravu

Místo zničené kabinové lanovky bude turisty na Ještěd vozit autobus. Spojení zajistí Liberecký kraj. Turisty by měla linka vozit od konečné tramvaje v Horním Hanychově na parkoviště u Horské chaty Ještědka pod vrcholem. Pokud to půjde, měly...

Číst více