Zhruba v době, kdy dostáváte toto číslo COT Businessu do ruky (tedy přesněji od 7. do 8. května 2004), probíhá ve Frenštátě pod Radhoštěm již 5. ročník hudebního festivalu „Setkání cimbálových muzik Valašského království“.
Festival seznamuje širší veřejnost nejen s bohatou tradicí a plodnou tvůrčí činností cimbálových muzik Valašska, ale i jiných regionů, zvláště pak těch, které jsou svázány s valašskou kulturou Karpatského oblouku. Cílem hudebního festivalu je podpora rozvoje dětských, mládežnických a dospělých cimbálových muzik, propagace lidové kultury, ale rovněž i rozvoj pospolitosti společnosti a menšin trojmezí Polska, Slovenska a Moravy, jehož projevem byl v loňském roce například i pořad „Zbojnické písně a tance Karpatského oblouku“.
V loňském roce se hudebního festivalu zúčastnilo 12 dětských a 15 dospělých muzikálních kolektivů a mnoho milovníků folkloru a lidového umění z řad diváků. Všechny účinkující i návštěvníky přišla při slavnostním zahájení pozdravit svým sólovým vystoupením i královna matka Valašského království Jarmila Šuláková, jejíž zdravice se očekává i na 5. ročníku festivalu. Na programu je nejen vystoupení mládežnických a dospělých cimbálových muzik, ale také představení dětí valašského regionu, které se svým programem vystoupí na festivalu již potřetí.
Hlavními organizátory festivalu jsou město Frenštát p. R., Folklorní sdružení ČR, Valašský soubor písní a tanců Trojanovice a Valašské folklorní sdružení za spolupráce s agenturou Valašského království. Zdroj: Valašské království