Seriál Kudy, foodie? má oživit městskou turistiku

Foto: CzechTourism Novým pořadem Kudy, foodie? provází Lukáš Hejlík Foto: CzechTourism

Cestovnímu ruchu ve velkých i menších městech má podle záměrů agentury CzechTourism pomoci nový gastronomický seriál s tipy na kavárny, bistra, restaurace, ale i další zajímavá místa. Pořad s názvem Kudy, foodie?, který bude mít 14 dílů, vysílá internetová televize Stream, dostupný bude dále na portálech agentury CzechTourism kudyznudy.cz a visitczechrepublic.com.

Příběhy tuzemských gastronomických podniků chce agentura propagovat také v zahraničí, chystá proto 14 cizojazyčných překladů seriálu. Náklady na výrobu seriálu a jeho propagaci včetně překladu titulků činí zhruba 1,9 milionu korun.

Scénář a tipy na stravovací zařízení přinesl herec a autor kulinářského cestopisu Gastromapa Lukáš Hejlík, který současně pořadem provází. Nápady na zajímavá místa ve městech dodaly destinační organizace. Ke zhlédnutí jsou nyní tři díly věnované Liberci, ZlínuChebu. Mezi dalšími vybranými městy jsou Ostrava, Děčín, Praha nebo Poděbrady.

Vysílání seriálu na portálu Stream.cz cílí podle CzechTourism na mladší české publikum. „Na příběhy zajímavých tuzemských podniků budeme lákat lidi z celého světa. Chystáme čtrnáct cizojazyčných překladů seriálu a věříme, že tak přispějeme k tomu, aby se české restaurace, kavárny a bistra opět zaplnily spokojenými zahraničními zákazníky,“ uvedl ředitel odboru zahraničních zastoupení a B2B spolupráce agentury CzechTourism František Reismüller.

První bude podle mluvčí CzechTourism Ivany Vejvodové hotový anglický překlad, zřejmě na začátku srpna. Části jednotlivých dílů seriálů se podle ní v rámci propagace v zahraničí kromě webu vistitczechrepublic.com objeví také na sociálních sítích zahraničních zastoupení agentury.

Foto: CzechTourism Snímek ze zákulisí výroby nového seriálu Foto: CzechTourism

Ministerstvo chystá vouchery

Podporu městské turistiky formou poukazů chystá ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Pro krajská města má v programu připraveno půl miliardy korun. Materiál by měla šéfka resortu Klára Dostálová přinést ke schválení vládě na některé z příštích jednání, uvedl Jiří Landa z odboru komunikace MMR.

Stejnou sumou, kterou do poukazů vloží sama města, jim přispěje stát. Při třídenním pobytu by mohl dospělý využít poukaz na 3 000 korun, na dítě by se vztahoval voucher za 1 000 korun. V případě kratšího ubytování by měly být částky odstupňované. Podmínkou využití poukazu bude ubytování ve městě, poukaz bude možné využít nejen na pobyt, ale také na stravování či vstupy. Program musí schválit vláda. Pomoc by ale měla mít města možnost uplatnit zpětně od 1. července.

Omezení cestování v souvislosti s pandemií dopadlo podle CzechTourism nejtíživěji na Prahu. Před krizí na hlavní město připadala většina příjezdového cestovního ruchu, zhruba osm z deseti návštěvníků bylo z ciziny. Ztráty ve spotřebě cestovního ruchu v Praze dosáhly asi 82 miliard korun. Kvůli nedostatku zahraničních turistů se s potížemi ale potýkají i další velká města jako Karlovy Vary nebo Ostrava.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Prague City Tourism zbohatne o 45 milionů

Radní hlavního města dle očekávání schválili záměr magistrátu navýšit základní jmění městské firmy Prague City Tourism (PCT) o 45 milionů korun na celkových 111 milionů. Základní jmění bude navýšeno úpisem 45 000 akcií.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ČUCR: cestovní ruch patří na Ministerstvo průmyslu a obchodu

Cestovní ruch je průmysl a jako takový patří do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu. S touto ústřední myšlenkou se formou otevřeného dopisu obrátil prezident České unie cestovního ruchu Viliam Sivek na představitele obou koalic, které uspěly v podzimních parlamentních...

Číst více
Foto: A.T.I.C. ČR

Blíží se TÝDEN turistických informačních center ČR

Ve vazbě na Světový den pro rozvoj informací vyhlásila Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) na období od 25. do 31. října TÝDEN turistických informačních center. Do akce se zapojí 146 informačních center z celé České republiky....

Číst více