Seriál Kudy, foodie? má oživit městskou turistiku

Foto: CzechTourism Novým pořadem Kudy, foodie? provází Lukáš Hejlík Foto: CzechTourism

Cestovnímu ruchu ve velkých i menších městech má podle záměrů agentury CzechTourism pomoci nový gastronomický seriál s tipy na kavárny, bistra, restaurace, ale i další zajímavá místa. Pořad s názvem Kudy, foodie?, který bude mít 14 dílů, vysílá internetová televize Stream, dostupný bude dále na portálech agentury CzechTourism kudyznudy.cz a visitczechrepublic.com.

Příběhy tuzemských gastronomických podniků chce agentura propagovat také v zahraničí, chystá proto 14 cizojazyčných překladů seriálu. Náklady na výrobu seriálu a jeho propagaci včetně překladu titulků činí zhruba 1,9 milionu korun.

Scénář a tipy na stravovací zařízení přinesl herec a autor kulinářského cestopisu Gastromapa Lukáš Hejlík, který současně pořadem provází. Nápady na zajímavá místa ve městech dodaly destinační organizace. Ke zhlédnutí jsou nyní tři díly věnované Liberci, ZlínuChebu. Mezi dalšími vybranými městy jsou Ostrava, Děčín, Praha nebo Poděbrady.

Vysílání seriálu na portálu Stream.cz cílí podle CzechTourism na mladší české publikum. „Na příběhy zajímavých tuzemských podniků budeme lákat lidi z celého světa. Chystáme čtrnáct cizojazyčných překladů seriálu a věříme, že tak přispějeme k tomu, aby se české restaurace, kavárny a bistra opět zaplnily spokojenými zahraničními zákazníky,“ uvedl ředitel odboru zahraničních zastoupení a B2B spolupráce agentury CzechTourism František Reismüller.

První bude podle mluvčí CzechTourism Ivany Vejvodové hotový anglický překlad, zřejmě na začátku srpna. Části jednotlivých dílů seriálů se podle ní v rámci propagace v zahraničí kromě webu vistitczechrepublic.com objeví také na sociálních sítích zahraničních zastoupení agentury.

Foto: CzechTourism Snímek ze zákulisí výroby nového seriálu Foto: CzechTourism

Ministerstvo chystá vouchery

Podporu městské turistiky formou poukazů chystá ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Pro krajská města má v programu připraveno půl miliardy korun. Materiál by měla šéfka resortu Klára Dostálová přinést ke schválení vládě na některé z příštích jednání, uvedl Jiří Landa z odboru komunikace MMR.

Stejnou sumou, kterou do poukazů vloží sama města, jim přispěje stát. Při třídenním pobytu by mohl dospělý využít poukaz na 3 000 korun, na dítě by se vztahoval voucher za 1 000 korun. V případě kratšího ubytování by měly být částky odstupňované. Podmínkou využití poukazu bude ubytování ve městě, poukaz bude možné využít nejen na pobyt, ale také na stravování či vstupy. Program musí schválit vláda. Pomoc by ale měla mít města možnost uplatnit zpětně od 1. července.

Omezení cestování v souvislosti s pandemií dopadlo podle CzechTourism nejtíživěji na Prahu. Před krizí na hlavní město připadala většina příjezdového cestovního ruchu, zhruba osm z deseti návštěvníků bylo z ciziny. Ztráty ve spotřebě cestovního ruchu v Praze dosáhly asi 82 miliard korun. Kvůli nedostatku zahraničních turistů se s potížemi ale potýkají i další velká města jako Karlovy Vary nebo Ostrava.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Do známých i zapomenutých mlýnů

Mouka neroste v regálech v supermarketu, s úsměvem říká molinolog – tedy odborník na mlýny – Rudolf Šimek. Před necelými deseti lety založil databázi Vodnimlyny.cz, a to s cílem zmapovat místa, kde se na území dnešní České republiky mlelo obilí....

Číst více
Foto: Pavel Bálek

Rozmach vodních linek na Českobudějovicku

Českobudějovicko sice není vnímáno jako tradiční destinace říční plavby, ale počtem lodních linek si v ničem nezadá se zbytkem republiky. Plavba na Vltavské vodní cestě v oblasti Českých Budějovic zažívá největší rozmach od své obnovy v roce 2011....

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Boskovice: jedno město, nespočet záminek k návštěvě

Malebné městečko Boskovice nijak nevyniká svou velikostí, zato koncentrací atraktivit všeho druhu. Jen málokde na jedné adrese najdete hrad i zámek zároveň, pocítíte atmosféru Divokého západu a ztratíte se v pitoreskních uličkách židovské čtvrti. Prázdniny, co by kamenem dohodil...

Číst více