S Baťou po Baťově kanálu

V letech 1934–1938 vznikla unikátní vodní cesta, která spojovala Otrokovice s Rohatcem. Poznat zábavným způsobem tuhle jedinečnou technickou památku přímo s jejím autorem Janem Antonínem Baťou může nově kdokoliv, kdo má chytrý telefon a touhu zažít rozličná nevšední dobrodružství!

 Významný československý a brazilský podnikatel J. A. Baťa se nejprve představí v úvodní hře „S Baťou o Baťově kanálu“, kterou je možné odehrát odkudkoliv, třeba z pohodlí obývacího pokoje. Po jejím absolvování se již budou moci hráči vydat vstříc jednotlivým baťovským dobrodružstvím podél plavebního kanálu, který je možné navštívit v lodi, na kole, na koni či autem.

A co vás čeká za geohry v jednotlivých přístavištích podél kanálu? V Otrokovicích, tehdejším Baťově, budete zachraňovat slavnostní otevření největšího přístavu na Baťově kanálu. V Napajedlích se stanete Baťovým poradcem a vydáte se společně na důležité obchodní jednání. V Uherském Hradišti se vrátíte s továrníkem zpět k jeho kořenům a budete spolu s ním hledat odpověď na to, proč se zrovna on stal dědicem Baťovského impéria.

Pokud se někdo touží stát projektantem, bude jeho přání vyslyšeno v Uherském Ostrohu, kde bude vynalézat důmyslné technické řešení při stavbě plavební komory. Výstavba Baťova kanálu přeťala úzkokolejnou trať ve Veselí nad Moravou. Podaří se vám navrhnout propracované řešení, aby zde nebyla doprava přerušena? Ve Strážnici se zúčastníte výběrového řízení na nového stavbyvedoucího. V Petrově budete pro změnu zachraňovat slavnostní zahájení plavební sezony, u Sudoměřic se seznámíte s technickým unikátem v podobě výklopníku. Ve slovenské Skalici si na vycházce vyslechnete Baťův životní příběh, kde se rozvypráví o tom, že Československo nezradil.

Nově spuštěné geolokační výletní hry zábavnou a zejména dobrodružnou formou seznamují nejen s technickými zajímavostmi Baťova kanálu, ale také s životem J. A. Bati. Pro instalaci her postačí v prohlížeči v chytrém telefonu otevřít adresu qr.geofun.cz/g60. Telefon sám nabídne instalaci bezplatné aplikace ­GEOFUN a následně stažení vybraných her Baťova kanálu. Pak již stačí jen dojít na startovní pozici vybrané hry a aplikace sama nabídne její odstartování. Hry je možné odehrát kdykoliv během roku a zaberou dle výběru patnáct minut až jednu hodinu. Hry budou také k dispozici ve slovenském jazyce.

Nově spuštěné geolokační výletní hry

alt_text

Manažerka svazku obcí Obce pro Baťův kanál Martina Kočvarová k novým hrám dodává: „Tyto nové výletní hry určitě velmi potěší nejen stávající hráče GEOFUNu, ale i místní obyvatele a zejména návštěvníky Baťova kanálu. Hry jsou nejenom zábavné, ale také poučné. Sama se těším, až vyrazím s Janem Antonínem Baťou za dobrodružstvím a dozvím se nové in­formace o něm i jeho díle. Zážitek je to, na co se z návštěvy nového místa nejdéle vzpomíná!“

Soubor geoher pro Baťův kanál byl vytvořen v rámci projektu „Poznej Baťův kanál na obou stranách hranice“, který je spolufinancovaný z Fondu malých projektů programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika 2014–2020.

www.geofun.cz/batuv-kanal
www.batacanal.cz

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více