Roger Federer ve službách švýcarského turismu

Foto: Switzerland Tourism Rozhovor CEO ST Martina Nydeggera s Rogerem Federerem Foto: Switzerland Tourism

Švýcarská národní centrála pro cestovní ruch Switzerland Tourism na konci minulého týdne oznámila výraznou posilu - ambasadorem švýcarského turismu se stal světoznámý tenista Roger Federer. Cílem dlouhodobé spolupráce má být přilákat turisty k návštěvě Švýcarska a jeho energizující přírody.

Roger Federer a Switzerland Tourism (ST) budou společně rozvíjet aktivity v rámci globální propagace Švýcarska. Tato podpora je v současné době velmi potřebná, neboť se Švýcarsko (stejně jako další světové destinace) potýká s největší krizí turistického ruchu od druhé světové války. Představitelé ST jsou podle tiskové zprávy zveřejněné na konci minulého týdne přesvědčeni, že nikdo není lépe připraven na pomoc švýcarskému turismu než tato sportovní ikona.

Foto: Switzerland Tourism Foto: Switzerland Tourism

„Je to dokonalá shoda, protože Švýcarsko a jeho panenská příroda jednoznačně přispěly k Rogerově nebývalé kariéře,“ vysvětluje CEO ST Martin Nydegger. „Vždycky jsem měl pocit, že kdykoli vstoupím na hřiště, zastupuji Švýcarsko. Kdykoliv je tam moje jméno, hned vedle je švýcarská vlajka. Jsem na to velmi hrdý celých 22 let, co jezdím na turnaje, a vždycky to tak bude. Spojit nyní síly s ST je tak pro mě logickým krokem,“ uvedl Roger Federer v rozhovoru s Nydeggerem. Oba jsou nadšení ze začátku dlouhodobého partnerství.

Energie ze švýcarské přírody

Komunikace aktivit bude zahájena v průběhu dubna se zaměřením na evropská města. Poté budou spuštěny propagační aktivity v USA a v Asii. Jejich jádrem bude série krátkých klipů, které představí Rogera Federera nabitého švýcarskou přírodou. Na MySwitzerland.com budou moci návštěvníci objevovat Švýcarsko Rogerovýma očima. Legendární tenista zde představí svá oblíbená místa, švýcarské TOP lokace, ale i tajné tipy. „Projel jsem celý svět a mým oblíbeným místem vždy zůstává Švýcarsko. Je to země, po které se mi při cestování nejvíc stýská,“ přiznává Federer.

Video: Switzerland Tourism

Kurt je připraven

„Switzerland Tourism sdílí s Rogerem Federerem nespočet hodnot. Navázání tohoto partnerství je pro nás jedinečnou a velmi významnou příležitostí, jak učinit změny, zotavit se z výzev posledních měsíců a vydat se na další cestu s mnoha milníky,“ uvedl Nydegger. Roger Federer má velkou motivaci podporovat svou rodnou zemi a bude tak činit pro dobročinné účely. Finanční prostředky za jeho působení v roli nového ambasadora ST obdrží Nadace Rogera Federera, jež podporuje znevýhodněné děti ve Švýcarsku. Bývalá světová jednička se spolu se ST chystá rozehrát velmi náročnou bitvu – do turnaje o miliony světových klientů se chystají za pomoci dalších celebrit zapojit i jiné destinaci. V lednu například svět obletěla zpráva, že ambasadorkou keňského turismu se stala modelka Naomi Campbell, v únoru se pak tváří cestovního ruchu ve Slovinsku stal vítěz Tour de France Tadej Pogačar.

Nejnovější články z rubriky Evropa

Foto: Letiště Praha

Aegean Airlines začaly létat do Heráklionu

Pro cesty na řecký ostrov Kréta lze od včerejška využít pravidelného spojení letecké společnosti Aegean Airlines. Linku z Letiště Václava Havla Praha do Heráklionu bude tento dopravce obsluhovat dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a sobotu. V plánu je...

Číst více
Foto: -pmu-

Německo se otevírá turistům. Přivést je mají nové kampaně

Turisté v Německu mohou již ve všech spolkových zemích opět využívat hotely, penziony či kempy, který byly kvůli pandemii nemoci covid-19 uzavřeny. V jako poslední ze spolkových zemí se v pondělí otevřely turistům hotely v Sasku. Zájem o cesty do...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chorvatsku už svítí oranžová

Nejoblíbenější letní destinace českých turistů byla nově na semaforu Ministerstva zahraničních věcí ČR zařazena mezi země se středním rizikem nákazy covid-19 (oranžová barva). Turistům vracejícím se z Chorvatska se tak zjednoduší podmínky.

Číst více