RegioJet obnoví dálkové autobusové linky

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

V souvislosti se zmírňováním epidemie v České republice a znovuotevřením německých hranic pro tranzitní pravidelnou přepravu lidí obnovuje dopravce RegioJet provoz na vybraných mezinárodních autobusových linkách. Týká se to linek do Londýna, Paříže, Amsterdamu a Milána. O mezinárodní jízdenky mezi cestujícími roste zájem, řekl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Počet cestujících je i přes rostoucí zájem obecně stále nízký. „Cestují ti, kdo z nějakého důvodu musí a chybí například zcela turistické cestování. Proto budou i autobusy na obnovených mezinárodních linkách zatím jezdit jednou týdně, což odpovídá aktuální poptávce,“ sdělil Ondrůj. Linka z Prahy do Londýna bude zatím v provozu jednou týdně s odjezdy v pátek z Prahy a v neděli z Londýna. První spoj odjíždí už tento pátek. Totéž platí i pro linku z Prahy do Paříže, kterou dopravce spustí 9. dubna, a spoje z Prahy do Milána nebo Amsterdamu, které RegioJet obnoví 16. dubna. Linka z Prahy do Říma funguje jednou týdně o víkendu.

Kromě mezinárodních autobusových linek jsou v provozu mezinárodní vlakové spoje. „V plném rozsahu čtyřikrát denně v každém směru na trase Praha–Brno–Vídeň a zpět, třikrát denně v každém směru na trase Praha–Brno–Bratislava a zpět a jednou denně v každém směru na trase Praha–Košice,“ uvedl Ondrůj. Dodal, že další mezinárodní spoje bude RegioJet posilovat v dubnu po ukončení dalších protiepidemických opatření.

Dopravce FlixBus zatím obnovení provozu mezinárodních spojů neplánuje. „Síť autobusových spojů pravidelně upravujeme a přizpůsobujeme poptávce i aktuálním vládním nařízením. V současné chvíli je v provozu pouze minimum mezinárodních spojů, které staví v České republice. Významně omezené jsou již od loňského podzimu. Obnovení je závislé na aktuální pandemické situaci v jednotlivých zemích, která v současné chvíli není příznivá. V tomto ohledu prozatím nemůžeme předjímat, kdy dojde k obnovení provozu ani v jakém rozsahu,“ řekla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Nejnovější články z rubriky Autobusová

Foto: IVB

Vídeňský roční kupon teď platí i v Innsbrucku či Linci

Jedna jízdenka pro šest rakouských měst. Držitelé ročního kuponu ve Vídni, Štýrském Hradci, Linci, Salcburku, Innsbrucku a Klagenfurtu se mohou až do 8. srpna bezplatně svézt MHD v jakémkoli z těchto měst.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Shuttle busy vozí v Beskydech a Jeseníkách turisty z parkovišť

V Jeseníkách a Beskydech začaly v sobotu jezdit tři speciální autobusové linky, které vozí turisty ze záchytných parkovišť k místům, kde jsou výchozí body turistických tras. Takzvané shuttle busy budou jezdit až do konce září vždy o víkendech a státních...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

FlixBus, RegioJet i další spouští nové linky do zahraničí

Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. Autobusové linky do zahraničí...

Číst více