×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

RegioJet obnoví dálkové autobusové linky

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

V souvislosti se zmírňováním epidemie v České republice a znovuotevřením německých hranic pro tranzitní pravidelnou přepravu lidí obnovuje dopravce RegioJet provoz na vybraných mezinárodních autobusových linkách. Týká se to linek do Londýna, Paříže, Amsterdamu a Milána. O mezinárodní jízdenky mezi cestujícími roste zájem, řekl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Počet cestujících je i přes rostoucí zájem obecně stále nízký. „Cestují ti, kdo z nějakého důvodu musí a chybí například zcela turistické cestování. Proto budou i autobusy na obnovených mezinárodních linkách zatím jezdit jednou týdně, což odpovídá aktuální poptávce,“ sdělil Ondrůj. Linka z Prahy do Londýna bude zatím v provozu jednou týdně s odjezdy v pátek z Prahy a v neděli z Londýna. První spoj odjíždí už tento pátek. Totéž platí i pro linku z Prahy do Paříže, kterou dopravce spustí 9. dubna, a spoje z Prahy do Milána nebo Amsterdamu, které RegioJet obnoví 16. dubna. Linka z Prahy do Říma funguje jednou týdně o víkendu.

Kromě mezinárodních autobusových linek jsou v provozu mezinárodní vlakové spoje. „V plném rozsahu čtyřikrát denně v každém směru na trase Praha–Brno–Vídeň a zpět, třikrát denně v každém směru na trase Praha–Brno–Bratislava a zpět a jednou denně v každém směru na trase Praha–Košice,“ uvedl Ondrůj. Dodal, že další mezinárodní spoje bude RegioJet posilovat v dubnu po ukončení dalších protiepidemických opatření.

Dopravce FlixBus zatím obnovení provozu mezinárodních spojů neplánuje. „Síť autobusových spojů pravidelně upravujeme a přizpůsobujeme poptávce i aktuálním vládním nařízením. V současné chvíli je v provozu pouze minimum mezinárodních spojů, které staví v České republice. Významně omezené jsou již od loňského podzimu. Obnovení je závislé na aktuální pandemické situaci v jednotlivých zemích, která v současné chvíli není příznivá. V tomto ohledu prozatím nemůžeme předjímat, kdy dojde k obnovení provozu ani v jakém rozsahu,“ řekla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Nejnovější články z rubriky Autobusová

Foto: Shutterstock.com

Na Šerlich v Orlických horách kyvadlově autobusem

Pro svůj příští výlet do turisticky velmi zatíženého horského sedla na Šerlichu v Orlických horách můžete nově každý víkend využít kyvadlové autobusové dopravy. Auto raději nechte doma, případně odstavte v Deštném v Orlických horách - parkoviště na Šerlichu...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Příští zastávka: V limbu

Lidé jsou různí a mají všelijaké libůstky. Platí to i o turistech. Jako z absurdní komedie ale působí nabídka jedné z hongkongských cestovních kanceláří – klienty vábí na okružní spací jízdy autobusem.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turismus v Praze je na dně, miliardové ztráty ničí celé odvětví

Cestovní ruch v Praze je na dně. Ztráty jdou do miliard a dále narůstají. Restrikce stále přetrvávají, bez urychleného a účinného řešení existenční krize turismu v hlavním městě lze v brzké době očekávat dramatický dopad na celou Českou republiku a její...

Číst více