Rakousko zesílí kontroly na vybraných hranicích

Rakousko vydalo kvůli koronaviru varování před cestami do Rumunska, Bulharska a Moldavska. Lidé, kteří se při návratu z těchto zemí neprokážou negativním testem na koronavirus, budou muset do dvoutýdenní karantény, oznámil kancléř Sebastian Kurz. Novinářům také podle agentury Reuters sdělil, že Rakousko zesílí kontroly na hranicích s Maďarskem a Slovinskem. 

Rakousko kvůli nárůstu počtu případů COVID-19 zesílí kontroly na hranicích s Maďarskem a Slovinskem

„Zaznamenáváme stále vyšší počty případů nákazy koronavirem u lidí, kteří přijeli ze zahraničí. Proto vydáváme varování před cestami do těchto zemí,“ řekl novinářům Kurz. Podle rakouských médií je důvodem varování zvýšený počet odhalených případů COVID-19 na západním Balkáně. 

Za porušení dvoutýdenní karantény po návratu z ciziny hrozí v Rakousku pokuta až 1 450 eur (asi 38 000 Kč), uvedla agentura APA. V případě porušení karantény u pozitivně testované osoby hrozí vyšší tresty, zdůraznil dnes Kurz. 

Podle deníku Kurier budou na hranicích s Maďarskem a Slovinskem při vstupu do Rakouska kontrolovány mimo jiné všechny autobusy. 

V devítimilionovém Rakousku se dosud potvrdila nákaza koronavirem zhruba u 18 300 osob, z nichž 706 s COVID-19 zemřelo. Z nemoci se už téměř 16 700 lidí uzdravilo. 

V úterý bylo oznámeno, že kvůli zvýšenému počtu případů nákazy koronavirem v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy, která hraničí s jihem Čech, budou muset lidé od čtvrtka opět nosit roušky. Zakrývat nos a ústa si budou muset znovu v obchodech, restauracích a dalších vnitřních provozovnách.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Letiště Praha: nový šéf by měl nastoupit do začátku srpna

Nový šéf pražského letiště by měl do funkce nastoupit do poloviny letních prázdnin. Nyní ve výběrovém řízení skončil příjem přihlášek uchazečů, přesný počet ovšem ještě není znám. Následovat bude jejich zhodnocení a pohovory. Na dotaz ČTK...

Číst více
Foto: Letiště Praha

Aegean Airlines začaly létat do Heráklionu

Pro cesty na řecký ostrov Kréta lze od včerejška využít pravidelného spojení letecké společnosti Aegean Airlines. Linku z Letiště Václava Havla Praha do Heráklionu bude tento dopravce obsluhovat dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a sobotu. V plánu je...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

FlixBus, RegioJet i další spouští nové linky do zahraničí

Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. Autobusové linky do zahraničí...

Číst více