Příjmy Egypta z turistiky přesáhly 288 miliard korun

Počet turistů v Egyptě se vrací po letech nepokojů na úroveň roku 2010 a příjmy z turistiky v loňském fiskálním roce vystoupily na rekordních více než 12,5 miliardy USD (přes 288 miliard korun). V rozhovoru to řekla egyptská ministryně cestovního ruchu Ranja Mašátová.

Počet turistů v Egyptě se vrací po letech nepokojů na úroveň roku 2010

Vláda se snaží turistiku podpořit, protože je důležitým zdrojem deviz. Cestovní ruch se na hrubém domácím produktu (HDP) Egypta podílí asi 15 procenty. Protože se bezpečnost v Egyptě zlepšila, turisté se začali vracet. Británie pak také zrušila doporučení pro komerční aerolinky, aby nelétaly na Sinaj. Vláda podle Mašátové přijala nové, přísnější standardy pro ubytování a zvýšila propagaci země. Egypt se podle ní snaží rozvinout nové možnosti mimo kulturní památky, slunce a moře.

„Dnešní turisté hledají zážitky, rozmanitost nabídky a snaží se být součástí místní komunity,“ uvedla ministryně a upozornila na turistickou trasu poblíž letoviska Hurgada, která je dlouhá 170 kilometrů. Velkým lákadlem by podle ní mělo být velké egyptské muzeum, která má být příští rok otevřeno blízko pyramid v Gíze.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Letiště Praha

Zimní novinky Čedoku? Přímé lety do exotiky

Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Země slaví Světový den cestovního ruchu

Den před jedním z nejvýznamnějších českých státních svátků – Dnem české státnosti, připadá na pondělí 27. září Světový den cestovního ruchu. Po roční pauze vynucené problematickou celosvětovou pandemickou situací se oslav a doprovodného programu ujme hostitelská země Pobřeží slonoviny.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tunisko přispěje cestovkám na podzimní chartery

Cestovním kancelářím, které vypraví do Tuniska charterové lety na okraji sezony, se dostane od této země finanční podpory. Snahou destinace je podpořit pandemií silně poznamenaný turismus. Českým novinářům to řekl generální ředitel Tuniského národního úřadu...

Číst více