Praha dá v roce 2022 na podporu kongresů 20 milionů, stejně jako letos

Foto: Shutterstock.com Podpora ve výši 20 mil. korun bude určena pro pořadatele konferenčních akcí Foto: Shutterstock.com

Do podpory kongresového turismu vloží pražský magistrát v příštím roce 20 milionů korun, což je stejná částka, kterou měla Praha vyčleněnu pro letošní rok. Peníze budou určeny pro pořadatele kongresů rozdělených podle velikosti do dvou kategorií. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní. Kvůli pandemii covidu-19 v Praze klesl počet turistů a cestovní ruch patří mezi nejpostiženější odvětví.

První kategorie zahrnuje kongresy s 500 a více registrovanými účastníky a druhá pak kongresy s 200 až 499 účastníky. Pro obě platí, že delegáti musí v Praze strávit minimálně jednu noc a alespoň 30 procent z nich musí být ubytováno v ubytovacím zařízení na území Prahy.

Pro letošní rok byly kvůli pandemii koronaviru zmíněné kategorie sloučeny do jedné. V příštím roce se město vrátí k původním dvěma kategoriím. K tomu město vedla snaha reagovat na současný trend v oblasti kongresového průmyslu, kdy se velké akce konají často v hybridní nebo virtuální podobě a kdy začínají převažovat akce s nižším počtem fyzicky se účastnících delegátů.

Maximální výše podpory v první kategorii zůstane stejná jako letos, tedy 400 korun na jednoho účastníka kongresu a dva miliony na jeden kongres. V druhé kategorii byla maximální výše podpory stanovena na 250 korun na účastníka a na 124 750 korun na jednu akci.

Město podpoří rovněž akce s celoměstským a mimoměstským přesahem, které mají do metropole přilákat turisty. „Dřív jsme to omezovali a chtěli jsme podporovat akce mimo centrum. Tak toto rušíme a podpoříme jakoukoliv akci, která přiláká turistický ruch,“ řekla radní Hana Třeštíková.

Přidělené dotace jsou vždy určené pouze na uhrazení části výdajů na konkrétní akcí. Peníze je možné použít například na nájem prostor, kde se akce bude konat, a to včetně příslušných služeb jako jsou třeba energie nebo pronájem audiovizuálního vybavení.

Kvůli pandemii covid-19 v metropoli poklesl počet turistů. Praha proto letos podpořila turistický ruch více než 120 miliony korun. Město spustilo kampaň V Praze jako doma, která měla nalákat především tuzemské turisty. Oba roky akce přivedla do města desítky tisíc převážně tuzemských turistů.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Jiří Balát

Cyrilometodějská stezka certifikována jako Kulturní stezka Rady Evropy

Představitelé sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje převzali včera ve Zlíně z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku Stefana Dominioniho certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. V tiskové zprávě o tom informala Centrála cestovního ruchu...

Číst více