Prague City Tourism umožní zamluvit hotel přes svůj web

Prague City Tourism (PCT) plánuje nově prostřednictvím své webové stránky umožnit podnikatelům nabízet produkty včetně rezervací v hotelích. Fungovat by mohla za rok a půl. PCT rovněž chystá novou podobu svého webu, upomínkových předmětů a plánovaná je turistická aplikace. Na jednání magistrátního výboru pro kulturu a cestovní ruch to řekla členka představenstva PCT Jana Adamcová.

Prague City Tourism (PCT) plánuje nově prostřednictvím své webové stránky umožnit podnikatelům nabízet produkty včetně rezervací v hotelích

„Když jsme si analyzovali potřeby, které máme, to, co bychom jako PCT měli dělat pro podnikatele v cestovním ruchu, tak si hrajeme s myšlenkou, že bychom měli ambici, a máme na to marketingovou sílu, umožnit přes náš nový web zejména hotelům, ale i dalším službám, přímé rezervace přes nás,“ uvedla Adamcová a dodala: „My se vnímáme jako nástroj, který musí pomoci těm ostatním.“

Hoteliéři, u nichž by si hosté zarezervovali pokoj prostřednictvím PCT, by platili nižší poplatky než u komerčních zprostředkovatelů. Zisk, který z toho pak bude mít PCT, by firma investovala zpět do propagace Prahy a turistického ruchu. Podle Adamcové by nová možnost rezervací mohla začít fungovat zhruba za rok a půl.

Rezervační platforma má vzniknout při kompletní přestavbě webových stránek PCT. „Musíme předělat naše digitální nástroje. Už si nevystačíme s tím, co máme. Není to obchodně, technicky ani marketingově funkční, není to flexibilní,“ řekla Adamcová. Kdy přesně nový web bude hotov, není zatím jasné. Nejdříve mají být vytvořeny snáze zhotovitelné části, teprve potom zmíněné rezervace.

Od začátku letošního dubna bude PCT pracovat na nové turistické aplikaci. Jejím prostřednictvím nabídne turistům například slevy, ale také jiné než obvyklé a přetížené turistické trasy. Zároveň tak zjistí, kde se nejčastěji pohybují.

PCT má vytyčeno 65 projektů, kterými chce zlepšit a kultivovat turistický ruch. Jedním z nich je školení lidí pracujících s turisty. Službu nabídne zaměstnancům PCT, průvodcům i podnikatelům. Kultivovat se má noční život a vznikají alternativní trasy, aby se turisti rozptýlili i mimo nejvytíženější místa. Pražanům chce usnadnit přístup k památkám. Změní se i podoba upomínkových předmětů.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Jiří Balát

Cyrilometodějská stezka certifikována jako Kulturní stezka Rady Evropy

Představitelé sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje převzali včera ve Zlíně z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku Stefana Dominioniho certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. V tiskové zprávě o tom informala Centrála cestovního ruchu...

Číst více