Pardubické letiště pro příští léto rozšíří nabídku destinací

Foto: Shutterstock.com Letiště Pardubice se odráží od dna, věří Jan Hrabal Foto: Shutterstock.com

Mezinárodní letiště v Pardubicích vyjednává na příští letní sezonu další linky a charterové spoje. Zatím má domluvených pět dopravců, s dalšími ještě jedná. Nabídka by tak měla být lepší než letos. Na čtvrtečním jednání zastupitelů to řekl zastupitel a člen představenstva společnosti East Bohemian Airport (EBA) Jan Hrabal.

Loni letiště evidovalo 34 000 cestujících, do letošního podzimu 72 118. „Letiště Pardubice se odráží ode dna,“ komentoval tento vývoj Hrabal.

Letos létal Wizz Air z Pardubic do Lvova a Kyjeva. Na léto příštího roku bude města obsluhovat čtyřikrát týdně, k tomu dvakrát týdně přibude Oděsa a dvakrát za týden Charkov. „Dvanáctkrát týdně se bude létat na Ukrajinu,“ řekl Hrabal.

Pokračovat bude oblíbená linka do španělského Alicante, zatím dvakrát týdně. Je ale možné, že Ryanair další lety přidá, stejně jako letos, protože byl o letenky mezi cestujícími zájem, uvedl Hrabal.

V charterovém segmentu letos mohli jet lidé na dovolenou do Burgasu, a to jednou týdně. V letní sezoně 2022 je naplánován Burgas čtyřikrát za týden, provozovat je budou dopravci Bulgaria Air a Smartwings. „V jednání je také linka do Varny. Po několika letech se otevře linka do Podgorici s dopravcem Montenegro,“ řekl Jan Hrabal.

Smartwings vrátí do Pardubic lety do turecké Antalye, letiště je bude odbavovat dvakrát týdně. Nově také začne létat na řecký ostrov Rhodos.

„Pokročilá jednání jsou v případě egyptských letovisek Hurgada a Marsa Alam. Letiště jedná o letech do Athén. O letiště je zájem, je zasmluvněno pět dopravců pro další rok. Pokračují další jednání, ale nepokročila daleko, abychom o nich mohl informovat,“ řekl Hrabal.

Civilní letiště v Pardubicích funguje od roku 1994. Společnost EBA vlastní ze dvou třetin město Pardubice, z jedné třetiny Pardubický kraj.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Moravskoslezské Convention Bureau

Pro svou další událost si vyberte Ostravu a Moravskoslezský kraj

Nezaměnitelná atmosféra průmyslových lokalit, kvalitní služby a dostatečná kapacita činí z Ostravy a Moravskoslezského kraje ideální místo pro pořádání kongresů, konferencí i menších firemních a společenských akcí všeho druhu. Stačí si jen vybrat.

Číst více
Foto: Hradec Králové Region Convention Bureau

Královéhradecký kraj? Firemní akce od A do Z

Na pořádání konferencí, seminářů, workshopů, eventů či teambuildingů jsme tu my. A s námi v tom jede více než 50 partnerů z celého kraje! Společně vám vaši velkou i malou firemní akci připravíme na míru, a to včetně pestré nabídky doprovodných...

Číst více
Foto: Martin Peterka

Východní Morava – inspirující místo pro výjimečná setkání

Autentický region Východní Morava by se vám měl dostat do hledáčku míst, pokud hledáte opravdový zážitek pro své pracovní partnery. Jeho jedinečnost a pestrost pramení ze spojení oblastí – Kroměřížska, Slovácka, Valašska, Zlínska a Luhačovicka.

Číst více