Pardubické letiště pro příští léto rozšíří nabídku destinací

Foto: Shutterstock.com Letiště Pardubice Foto: Shutterstock.com

Mezinárodní letiště v Pardubicích vyjednává na příští letní sezonu další linky a charterové spoje. Zatím má domluvených pět dopravců, s dalšími ještě jedná. Nabídka by tak měla být lepší než letos. Na čtvrtečním jednání zastupitelů to řekl zastupitel a člen představenstva společnosti East Bohemian Airport (EBA) Jan Hrabal.

Loni letiště evidovalo 34 000 cestujících, do letošního podzimu 72 118. „Letiště Pardubice se odráží ode dna,“ komentoval tento vývoj Hrabal.

Letos létal Wizz Air z Pardubic do Lvova a Kyjeva. Na léto příštího roku bude města obsluhovat čtyřikrát týdně, k tomu dvakrát týdně přibude Oděsa a dvakrát za týden Charkov. „Dvanáctkrát týdně se bude létat na Ukrajinu,“ řekl Hrabal.

Pokračovat bude oblíbená linka do španělského Alicante, zatím dvakrát týdně. Je ale možné, že Ryanair další lety přidá, stejně jako letos, protože byl o letenky mezi cestujícími zájem, uvedl Hrabal.

V charterovém segmentu letos mohli jet lidé na dovolenou do Burgasu, a to jednou týdně. V letní sezoně 2022 je naplánován Burgas čtyřikrát za týden, provozovat je budou dopravci Bulgaria Air a Smartwings. „V jednání je také linka do Varny. Po několika letech se otevře linka do Podgorici s dopravcem Montenegro,“ řekl Jan Hrabal.

Smartwings vrátí do Pardubic lety do turecké Antalye, letiště je bude odbavovat dvakrát týdně. Nově také začne létat na řecký ostrov Rhodos.

„Pokročilá jednání jsou v případě egyptských letovisek Hurgada a Marsa Alam. Letiště jedná o letech do Athén. O letiště je zájem, je zasmluvněno pět dopravců pro další rok. Pokračují další jednání, ale nepokročila daleko, abychom o nich mohl informovat,“ řekl Hrabal.

Civilní letiště v Pardubicích funguje od roku 1994. Společnost EBA vlastní ze dvou třetin město Pardubice, z jedné třetiny Pardubický kraj.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více