Otevřena linka LOT z Mošnova do Varšavy

Z Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku začala létat pravidelná linka do Varšavy. Polská společnost LOT ji bude provozovat s pěti lety v obou směrech týdně letadlem Embraer E-170. ČTK to za společnost Letiště Ostrava sdělila Kateřina Pustějovská. 

Na novou linku nasazuje polský dopravce letouny Embraer E-170

Po pozastavení letů do Londýna, které společnost Ryanair kvůli pandemii koronaviru přerušila na zimní období, je nyní linka do Varšavy jediným pravidelným osobním leteckým spojením z mošnovského letiště. „Letový řád byl nastaven tak, aby přílet do Varšavy navazoval na první odletovou vlnu do západní a severní Evropy,“ uvedla Pustějovská. Z Ostravy se tak lidé dostanou například do Amsterdamu, Paříže, Curychu, Osla, Mnichova, Frankfurtu nebo Düsseldorfu.

„Tato nová linka bude hrát významnou roli v celkovém rozvoji regionu a zejména při jeho ekonomické obnově po návratu do běžného režimu po ukončení pandemie. Letecké spojení je důležité pro zajištění mobility obyvatel kraje a významně pomůže současným i novým investorům,“ uvedl generální ředitel Letiště Ostrava Jaromír Radkovský.

Také podle moravskoslezského hejtmana Iva Vondráka by mohlo být hospodářské oživení regionu po pandemii díky nové lince snazší. „Potřebujeme pravidelné letecké pojení s významným mezinárodním dopravním uzlem, který by zlepšil dopravní dostupnost regionu. Jen tak udržíme v kraji dnešní investory a přilákáme nové,“ uvedl hejtman.  

Mluvčí společnosti LOT Krzysztof Moczulski řekl, že Česká republika je pro firmu důležitým trhem. „Ostrava je druhým letištěm, na které LOT létá. Jsme rádi, že i přes obtížnou epidemickou situaci se konečně podařilo spojit region s více než 60 destinacemi LOTu,“ uvedl.  

Obchodní ředitel Letiště Ostrava Stanislav Bujnovský pak připomněl, že do zahraničí je v současné době možné cestovat bez restrikcí. Riziko nákazy covidem-19 při pobytu cestujících na letišti i během letů je podle něj téměř nulové. „Pravděpodobnost nákazy v letadle je 0,003 procenta. Důvodem je směr proudění a vysoká rychlost výměny vzduchu,“ uvedl Bujnovský. Letadla jsou dezinfikována a pasažéři i posádka cestují s ochranou dýchacích cest. 

Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově loni odbavilo 323 320 cestujících, což bylo o 14,5 procenta méně než v roce 2018. Výrazně mu ale vzrostlo množství přepraveného nákladu, a to o 54 procent na 8 392 tun. Pravidelné nákladní linky létají například do čínského Urumči nebo do Německa do Lipska či Kolína nad Rýnem.

Foto: Shutterstock.com

 
 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Jiří Balát

Cyrilometodějská stezka certifikována jako Kulturní stezka Rady Evropy

Představitelé sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje převzali včera ve Zlíně z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku Stefana Dominioniho certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. V tiskové zprávě o tom informala Centrála cestovního ruchu...

Číst více