Olomouc láká turisty na pobytové balíčky

Novou reklamní kampaň, pobytové balíčky, kartu s různými výhodami i nové prohlídkové okruhy připravila pro letošní turistickou sezonu olomoucká radnice. Chce se kvůli pandemii koronaviru zaměřit hlavně na tuzemské turisty. Se začátkem letní sezony město spustí i nový turistický web.

Novou reklamní kampaň, pobytové balíčky, kartu s různými výhodami i nové prohlídkové okruhy připravila pro letošní turistickou sezonu olomoucká radnice

„Letošní sezona bude specifická a ponese se ve znamení restartu cestovního a ruchu. Právě na to jsme se zaměřili. Chceme zúročit vše, co Olomouc nabízí a není toho rozhodně málo. Do větších měst budou turisté letos mířit spíše na jednodenní výlety. Novou kampaní, novinkami a bonusy je však hodláme oslovit natolik, aby měli důvod zdržet se déle,“ uvedla náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Turisté, kteří se v Olomouci ubytují na více než jednu noc, dostanou zdarma kartu Olomouc region Card. Ve spolupráci s partnerskou organizací Střední Morava – sdružení cestovního ruchu pak město nachystalo pobytové balíčky za zvýhodněnou cenu. Také u nich je turistická karta zdarma součástí. „Karta zahrnuje volné vstupy do více než 90 turistických zajímavostí a slevy na dalších zhruba 80 míst v Olomouci a okolí. Ten, kdo má kartu, jezdí městskou hromadnou dopravou zdarma,“ podotkla Záleská.

Návštěvníci budou mít v létě v Olomouci k dispozici nové prohlídkové okruhy, zaměřené jsou na historii a osobnosti města. Připraveny budou prohlídky freskového sálu v základní škole Komenium. „Ten můžeme hrdě propagovat jako olomouckou Sixtinskou kapli. Kromě toho budou prohlídky vily Primavesi, o které je pořád velký zájem. Nově si lidé budou moct vyjít s průvodcem do městských parků a za historií architektonicky zajímavých olomouckých vil,“ řekla vedoucí Informačního centra Olomouc Jitka Lučanová.

V centru Olomouce budou probíhat letní večery s multižánrovým programem, do kterého se zapojí místní spolky a umělci. Letní atmosféru na Horním náměstí doplní večerní program Pohoda u Trojice. Pro rodiny bude připravena geolokační hra s názvem Skryté příběhy. Město chystá reklamní kampaň se sloganem „Olomouc – to musíte…!“ a také nový turistický web, který spustí začátkem července.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Prague City Tourism zbohatne o 45 milionů

Radní hlavního města dle očekávání schválili záměr magistrátu navýšit základní jmění městské firmy Prague City Tourism (PCT) o 45 milionů korun na celkových 111 milionů. Základní jmění bude navýšeno úpisem 45 000 akcií.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ČUCR: cestovní ruch patří na Ministerstvo průmyslu a obchodu

Cestovní ruch je průmysl a jako takový patří do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu. S touto ústřední myšlenkou se formou otevřeného dopisu obrátil prezident České unie cestovního ruchu Viliam Sivek na představitele obou koalic, které uspěly v podzimních parlamentních...

Číst více
Foto: A.T.I.C. ČR

Blíží se TÝDEN turistických informačních center ČR

Ve vazbě na Světový den pro rozvoj informací vyhlásila Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) na období od 25. do 31. října TÝDEN turistických informačních center. Do akce se zapojí 146 informačních center z celé České republiky....

Číst více