O kláštereckých Lázních Evženie ještě uslyšíme

Foto: Shutterstock.com Lázně Evženie v Klášterci nad Ohří Foto: Shutterstock.com

Město Klášterec nad Ohří na Chomutovsku chce pozvednout místní areál Lázní Evženie mezi známé lázeňské areály v České republice. Na rozvoji kláštereckých lázní by se měla podílet společnost Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníkách, se kterou město podepsalo memorandum o spolupráci.

Díky strategickému partnerovi chce radnice vybudovat v areálu nový lázeňský dům, řekl  ČTK starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd.

Záměrem radnice je letos na podzim s jesenickými lázněmi obnovit akciovou společnost Lázně Evženie, která je sice podle starosty založená, ale nefunguje. „Předpokládáme, že do té společnosti vložíme jako město náš movitý i nemovitý majetek, který tam dnes máme, a Priessnitzovy lázně z Jeseníků do toho vloží finanční prostředky,“ řekl Drozd. O jejich výši se podle něj bude teprve jednat.

Stávající areál Lázní Evženie v současné době jako lázně podle starosty takřka nefungují. Areál, který disponuje 40 lůžky, nabízí zejména wellness a některé lázeňské služby v krátkodobých pobytech. „Máme tu tři léčebné prameny a chtěli bychom s nimi skutečně začít léčit, to znamená dlouhodobější léčebné pobyty. Rádi bychom tu měli třeba koupele v minerálních vodách tak, aby to prospělo pohybovému ústrojí,“ uvedl Drozd.

Hlavní investicí spolupráce města a jesenických lázní by měla být v následujících letech stavba lázeňského domu. Náklady se odhadují až na 150 milionů korun. Počítá se s navýšením současné kapacity kláštereckých lázní až o sto lůžek, součástí bude také nové stravovací zařízení. Kromě stavby a vybavení bude nutné zajistit také zdravotnický personál, sestry i lékaře.

Vedení čtrnáctitisícového města si od podpory lázeňství slibuje také rozvoj cestovního ruchu. Nové lázeňské procedury by mohly přilákat nové turisty, což by mělo být impulsem pro místní podnikatele. Ve městě by tak mohly vzniknout nové restaurace, kavárny či další služby.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com, Vysočina Tourism, Koruna Vysočiny (montáž: COT group)

Vysočina Tourism povede Oľga Königová

Novou ředitelkou organizace destinačního managementu Vysočina Tourism se stane Oľga Königová, která ve funkci nahradí Tomáše Čiháka. Ten měl chod krajské DMO na starosti od roku 2009. Oľga Königová doposud stála v čele destinační společnosti Koruna...

Číst více
Foto: Gorics / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje získaly lázně i terénní stezky

Absolutními vítězi loňského a letošního ročníku Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje jsou Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové na Jesenicku a Hanácká stezka na Prostějovsku, což jsou terénní stezky pro jízdní kola. Výsledky Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje...

Číst více
Foto: Petr Manuel Ulrych

Hýbejte se s Teribearem a pomozte ohroženým dětem

Úderem dnešní 10. hodiny byl na pražské Letné odstartován 7. ročník charitativního happeningu Nadace Terezy Maxové dětem. Akce nazvaná „Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem powered by ŠKODA AUTO“ je i letos virtuální, vše funguje přes mobilní...

Číst více