O kláštereckých Lázních Evženie ještě uslyšíme

Foto: Shutterstock.com Lázně Evženie v Klášterci nad Ohří Foto: Shutterstock.com

Město Klášterec nad Ohří na Chomutovsku chce pozvednout místní areál Lázní Evženie mezi známé lázeňské areály v České republice. Na rozvoji kláštereckých lázní by se měla podílet společnost Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníkách, se kterou město podepsalo memorandum o spolupráci.

Díky strategickému partnerovi chce radnice vybudovat v areálu nový lázeňský dům, řekl  ČTK starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd.

Záměrem radnice je letos na podzim s jesenickými lázněmi obnovit akciovou společnost Lázně Evženie, která je sice podle starosty založená, ale nefunguje. „Předpokládáme, že do té společnosti vložíme jako město náš movitý i nemovitý majetek, který tam dnes máme, a Priessnitzovy lázně z Jeseníků do toho vloží finanční prostředky,“ řekl Drozd. O jejich výši se podle něj bude teprve jednat.

Stávající areál Lázní Evženie v současné době jako lázně podle starosty takřka nefungují. Areál, který disponuje 40 lůžky, nabízí zejména wellness a některé lázeňské služby v krátkodobých pobytech. „Máme tu tři léčebné prameny a chtěli bychom s nimi skutečně začít léčit, to znamená dlouhodobější léčebné pobyty. Rádi bychom tu měli třeba koupele v minerálních vodách tak, aby to prospělo pohybovému ústrojí,“ uvedl Drozd.

Hlavní investicí spolupráce města a jesenických lázní by měla být v následujících letech stavba lázeňského domu. Náklady se odhadují až na 150 milionů korun. Počítá se s navýšením současné kapacity kláštereckých lázní až o sto lůžek, součástí bude také nové stravovací zařízení. Kromě stavby a vybavení bude nutné zajistit také zdravotnický personál, sestry i lékaře.

Vedení čtrnáctitisícového města si od podpory lázeňství slibuje také rozvoj cestovního ruchu. Nové lázeňské procedury by mohly přilákat nové turisty, což by mělo být impulsem pro místní podnikatele. Ve městě by tak mohly vzniknout nové restaurace, kavárny či další služby.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více