O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Foto: Znojemská Beseda Jeden z vizuálů loňského ročníku kampaně Foto: Znojemská Beseda

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší. ČTK to řekl Karel Semotam ze Znojemské Besedy.

„Kampaň jsme spustili od 1. června a zatím máme stovku přihlášených. Počasí zatím rozjezdu turistické sezóny příliš nepřálo, začátek června byl spíše chladný. Ale očekáváme, že stejně jako loni se v průběhu kampaně přidají další podnikatelé a dosáhneme nejméně stejného počtu zapojených podniků,“ uvedl Semotam.

Princip kampaně je jednoduchý. Lidé, kteří utratí v zapojených podnicích stanovenou minimální částku, mají volný vstup do městských památek. Limit útraty je pro ubytovací zařízení 1000 korun, v restauracích a kavárnách 150 korun a v ostatních provozech 200 korun. Loni se díky této kampani návštěvnost turistických provozů zvedla o 51 procent, do města přijelo přes 80 000 lidí. Úspěšný byl ale loňský ročník kampaně i v hodnocení odborné veřejnosti – ve Velké ceně cestovního ruchu 2020/2021 byl tento projekt vyhodnocen jako třetí nejlepší v kategorii Restart v cestovním ruchu. Video medailonek představující projekt můžete zhlédnout ZDE.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Prague City Tourism zbohatne o 45 milionů

Radní hlavního města dle očekávání schválili záměr magistrátu navýšit základní jmění městské firmy Prague City Tourism (PCT) o 45 milionů korun na celkových 111 milionů. Základní jmění bude navýšeno úpisem 45 000 akcií.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ČUCR: cestovní ruch patří na Ministerstvo průmyslu a obchodu

Cestovní ruch je průmysl a jako takový patří do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu. S touto ústřední myšlenkou se formou otevřeného dopisu obrátil prezident České unie cestovního ruchu Viliam Sivek na představitele obou koalic, které uspěly v podzimních parlamentních...

Číst více
Foto: A.T.I.C. ČR

Blíží se TÝDEN turistických informačních center ČR

Ve vazbě na Světový den pro rozvoj informací vyhlásila Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) na období od 25. do 31. října TÝDEN turistických informačních center. Do akce se zapojí 146 informačních center z celé České republiky....

Číst více