Novinky GEOFUNu – 11/2020

Středověk zážitkem!

Taky jste se ve škole učili dějepis z učebnic podle časové osy a nejdůležitější bylo našprtat se data narození a úmrtí panovníků nebo významných bitev? V Říčanech to už jde i jinak! S Muzeem Říčany můžete do historie přímo vstoupit! Se školou během výuky, s rodinou anebo klidně sami vyrazte „Za pokladem do středověkých Říčan“.

S touto novou geohrou v GEOFUNu můžete vyrazit na hodinový výlet do středověku, který začíná u zříceniny říčanského hradu. Tady na vás čeká Petr. Je mu asi dvanáct a právě se chystá vydělat si na nějaký kus chleba výpomocí na hradním nádvoří. Máme štěstí, dnes pán hradu Jimram z Říčan pořádá slavnostní hostinu.

Přes mobilní aplikaci můžete nahlédnout do paláce, jak to na hostině vypadá. Tipnete si správně, proč u stolu kolovaly vždy jen dvě nebo tři číše? Jaké příběhy se asi pod křížovou klenbou paláce v Říčanech odehrály v době, kdy českým zemím vládl Karel IV.? Možná právě ten, který ve vašem mobilu právě začal…

Hru pro vás otestovali žáci 8. třídy ZŠ Bezručova v rámci projektu „Hands On Muzeum“, financovaného z Evropské unie, díky kterému Muzeum Říčany tvoří a pilotuje společně s učiteli nové zážitkové výukové programy. Během těchto programů se žáci učí zážitkem, v reálném místě a aktivně. Vyzkoušejte to také. Výlet do středověku s aplikací Geofun je zábava pro celou rodinu. Více se dozvíte na webu muzea.

www.muzeumricany.cz
www.geofun.cz/za-pokladem-do-stredovekych-rican


(Ne)buď hyena!

Za novými zážitky a poznáním se můžete vydat také do zoologické zahrady Na Hrádečku v jižních Čechách, kde na vás čeká průvodce hyena Shakira, která je vůdčí samicí klanu. Potřebuje ale od vás pomoc!

Má čtyři syny a jeden z nich zmizel. Obává se, že jejího prvorozeného Andyho unesl africký šaman a chce z něj připravit nějaký tradiční lék nebo ho použít při rituálu. Mnoho zvířat po celém světě je totiž loveno pro tradiční medicínu.

Majitelka zoologické zahrady Romana Albrecht Lišková k nové hře dodává: „Užijte si návštěvu zoo trochu jinak! Nejen, že se dozvíte mnoho zajímavých informací o chovaných druzích zvířat, ale budete také vtaženi do skvělého příběhu. Hra navíc využívá populární technologii rozšířené reality.“

Hru je možné odehrát kdykoliv během otevírací doby zoologické zahrady. Je dobré si na ni vyčlenit alespoň 1 hodinu času.

www.geofun.cz/ne-bud-hyena

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více