Noční vlak spojí Vídeň se Splitem

Spencer Davis Spencer Davis

Speciální noční vlakový spoj bude od 18. června dopravovat cestující z Vídně do Splitu. Vlak, který se na chorvatské pobřeží vydá dvakrát týdně, umožní cestujícím i převoz auta či motorky. Lidé budou moct využít speciální linku Bratislava–Vídeň–Graz–Split až do poloviny září.

Alternativu k jízdě autem nabízí od poloviny června rakouský železniční dopravce ÖBB. Podle dopravce je jízda vlakem komfortnější, ekologičtější i výhodnější. Jízdenky z Vídně do Splitu dopravce bude dopravce nabízet od 780 korun. Za pohodlnější místo v lůžkovém voze pak cestující zaplatí necelých 1 820 korun. Své vozidlo či motorku cestující doma nechávat nemusí. I na jejich přepravu dopravce myslí a nabízí možnost transportu.

Jízdenky na chorvatské pobřeží si cestující z Vídně či Bratislavy mohou zakoupit už nyní. Speciální noční linka spojující Bratislavu, Vídeň, Graz a Split bude v provozu až do poloviny září, a to vždy v noci z úterý na středu a z pátku na sobotu.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Smartwings v květnu spustí linku do Nice

Letecká společnost Smartwings spustí od 6. května novou přímou linku z Prahy do francouzského Nice. Linka bude fungovat dvakrát týdně. Aerolinky zároveň plánují další rozšíření svého provozu o obnovené linky, od května například do Chorvatska nebo Řecka.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Cestovky si chválí prodej zájezdů na léto

Prodeje zájezdů na léto se podle tuzemských cestovních kanceláří (CK) vyvíjejí velmi dobře. Očekávají, že letošní sezona bude výrazně úspěšnější než minulá. Lidé už si zvykli na protiepidemická opatření, jako jsou roušky či testy, roste...

Číst více
Foto: Chorvatské turistické sdružení

Chorvatské ostrovy jako „covid-free zóna“

Cestovní ruch je pro Chorvatsko životně důležitým odvětvím, není proto divu, že země dělá maximum pro jeho co nejrychlejší restart. Jednou z aktivit, které by měly napomoci oživení turismu, je zahájení akce s názvem „Chorvatské ostrovy -...

Číst více