Neočkovaní klienti cestovek mají v Tunisku úlevu z karantény

Foto: Shutterstock.com Na tuniské pláže se začínají vracet turisté Foto: Shutterstock.com

U turisty oblíbeného Tuniska došlo v tomto týdnu ke dvěma změnám. Předně byla tato severoafrická destinace na cestovatelském semaforu přeřazena ze skupiny „černých“ zemí mezi země tmavě červené. Od středy pak tuniské úřady zavedly povinnou karanténu pro všechny přijíždějící turisty, kteří nemají ukončené očkování pro covidu-19. Částečnou výjimku mají ti, kteří přicestují v rámci organizovaného zájezdu, informovalo české velvyslanectví v Tunisu.

Poté, co české ministerstvo zdravotnictví přeřadilo Tunisko na cestovatelském semaforu z černé (extrémně rizikové) do tmavě červené kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy covidem-19, se tato destinace vrací do nabídek cestovních kanceláří. Zvažujete-li nákup zájezdu na nejbližší období, měli byste vědět, že ve středu 25. srpna zavedlo Tunisko povinnou karanténu pro cestující ze zahraničí, kteří nemají ukončené očkování proti covidu-19.

Při příjezdu do země se návštěvníci musí prokázat negativním PCR testem a vyplněným zdravotním formulářem, rozhodlo ministerstvo zdravotnictví. Nenaočkovaní cestující, na které se vztahuje karanténa, musí mít s sebou také zaplacenou rezervaci v některém z karanténních hotelů, které pro tento účel vybraly úřady. Po sedmi dnech se mohou znovu nechat otestovat. V případě negativního výsledku mohou karanténu opustit.

Výjimka z karantény platí i pro organizovanou turistiku, uvedlo české velvyslanectví v Tunisu. Účastníci se ale musí zavázat, že se nevzdálí od organizované skupiny. „Závazek neoddělovat se od zájezdu je v podstatě náhradou karantény,“ uvedlo velvyslanectví.

Tunisko zažilo vzestup počtu nakažených na konci července. Neefektivní přístup k epidemii covidu-19 zmínil prezident Kaís Saíd mezi důvody pro sesazení premiéra a pozastavení činnosti parlamentu, ke kterému přistoupil na konci července. Tuniské úřady se snaží zrychlit tempo očkování, což se jim částečně daří díky větším dodávkám vakcíny a takzvaným očkovacím maratonům, kdy se lidé mohou nechat naočkovat bez rezervace. V Tunisku je podle serveru Our World in Data plně naočkováno 15 procent občanů, nedokončené očkování má 16 procent lidí.

Od začátku epidemie se v Tunisku nákaza prokázala u 643 000 lidí, z nichž přes 22 000 zemřelo.

Nejnovější články z rubriky Afrika

Foto: Shutterstock.com

Tunisko přispěje cestovkám na podzimní chartery

Cestovním kancelářím, které vypraví do Tuniska charterové lety na okraji sezony, se dostane od této země finanční podpory. Snahou destinace je podpořit pandemií silně poznamenaný turismus. Českým novinářům to řekl generální ředitel Tuniského národního úřadu...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tunisko, Rusko či Indie už nebudou extrémně rizikové

Od pondělí 23. srpna dojde k úpravě cestovatelského semaforu. Ze skupiny zemí s extrémním rizikem koronavirové nákazy vypadnou Tunisko, Rusko nebo Indie, informoval tento týden ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. V seznamu států, do kterých ministerstvo důrazně nedoporučuje cestovat, tak...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Těžší návrat z Islandu, Estonska a Madeiry

Ode dneška je obtížnější návrat z Islandu, Estonska a Madeiry. Na takzvané mapě cestovatele se přesunuly z oranžové do červené kategorie značící vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Opačným směrem si polepšilo Dánsko a Lucembursko. Změny budou i u dalších států, nemají...

Číst více