Některé CK zaznamenaly více požadavků na storna zájezdů

Některé české cestovní kanceláře zaznamenaly rostoucí počet požadavků na storna zájezdů. Netýkají se přitom pouze cest do Itálie a nejbližších dat, ale i dalších zemí v Evropě i mimo a termínů za několik měsíců. Klesá poptávka po exotických letních dovolených, které podle CK lidé běžně plánují dlouho předem. Firotour zrušila poznávací zájezd do Itálie na nejbližší období. Vyplývá z ankety ČTK mezi prodejci zájezdů.

>Některé české cestovní kanceláře zaznamenaly rostoucí počet požadavků na storna zájezdů

Zatím dva zájezdy do Itálie, které se měly konat do poloviny dubna zrušila CK Firotour. „Klientům, kterých se zrušení týká, nabízíme standardně změnu termínu, náhradní zájezd nebo vrácení peněz,“ uvedla mluvčí CK Lucie Frnochová. Portál Slevomat podle jeho mluvčího Tomáše Holého od počátku týdne sleduje žádosti o storna zájezdů na nejbližší i pozdější data. Kromě Itálie a Rakouska lidé ruší cesty do Polska a dalších evropských zemí. „Stalo se nám, že volal pán a dožadoval se zrušení pobytu na červen v Rakousku s argumentem, že nikam nepojede, protože tam tou dobou budou všichni mrtví,“ uvedl Holý. V souhrnu podle Holého vyděšení lidé, kteří trvají na stornu, tvoří jen menšinu zákazníků.

CK Zanzo, kterou předloni založil Slevomat, zaznamenal nižší poptávku po exotických dovolených. Podle ředitele CK Stanislava Bartošky někteří lidé také zrušili cesty do Emirátů nebo na Šrí Lanku.

„Klienti dnes houfně zájezdy ruší v důsledku nešťastného vyjádření pana premiéra. Cestovní kanceláře mají závazky vůči hotelům, které se nenachází v oblasti nákazy, vznikla zbytečná panika, která nepřispívá žádné ze zúčastněných stran,“ uvedla za CK Fede její jednatelka Yvetta Federici. Klientům zasílá písemné informace k jejich rezervacím s podrobnostmi k možnostem storna, nabízí jim také změnu destinace. Mimo jiné dává vědět, že v případě zrušení zájezdu v době 100procentního storna, dostanou klienti zpět peníze za skipasy.

Storna klientů cestovní agentury Invia podle její mluvčí Andrey Řezníčkové nedosahují ani jednoho procenta prodaných zájezdů. „Co se týká letních zájezdů, doporučila bych klientům nepanikařit a počkat. Přijde mi velká škoda se v únoru ukvapovat k nějakým unáhleným řešením,“ dodala.

CK Alexandria zaznamenala jen zvýšený počet dotazů k situaci na jednotlivých místech, podmínkám pojištění storna a možnostem případných změn destinací, uvedl marketingový ředitel CK Petr Šatný. „Věříme, že brzy dojde ke zklidnění situace, šíření nákazy bude zpomalovat a nedojde tak k ovlivnění letní dovolenkové sezony,“ uvedl.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

FlixBus, RegioJet i další spouští nové linky do zahraničí

Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. Autobusové linky do zahraničí...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Test před návratem individuální dopravou už není potřeba

Pražský městský soud včera zrušil jako nepřiměřenou a protizákonnou část opatření ministerstva zdravotnictví, podle které je možné z některých zemí před návratem do České republiky individuální dopravou vyžadovat negativní test na covid-19. Pro návrat veřejnou dopravou povinnost...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Aktuální podmínky pro vstup do Portugalska

Plánujete navštívit Portugalsko či některé z jeho ostrovů, a řešíte, zda je to v současnosti možné? Pak vězte, že ať už hodláte zamířit do kteréhokoli z portugalských území, jako turisté budete vítáni. Dokonce můžete počítat s rozšiřující se nabídkou leteckých...

Číst více