Návrat z Malty nově bez omezení

Foto: Maltský úřad pro cestovní ruch Romantika na maltském ostrově Gozo Foto: Maltský úřad pro cestovní ruch

Malta se po poslední úpravě cestovatelského semaforu stala jednou z nejdostupnějších přímořských destinací, kde Češi mohou strávit svou letní dovolenou. Od pondělí 31. května je destinace zařazena mezi země s nízkým rizikem nákazy COVID-19 (zelená barva v cestovatelském semaforu). Čeští turisté už po návratu z Malty nemusí předkládat negativní testy, ani nastoupit do karantény.

Pro příjezd na Maltu ještě stále platí omezení v podobě negativního PCR testu na COVID-19 ne staršího než 72 hodin, který musí cestující předložit již při nástupu do letadla. Test je možné provést po příletu na Maltu, avšak v tomto případě je nutné zůstat v karanténě až do obdržení negativních výsledků. Výjimky pro očkované cizince nebo pro osoby, které již prodělaly covid-19 zatím nebyly zavedeny.

Jak jsme již informovali, Malta dosáhla 24. května kolektivní imunity. Alespoň jednou dávkou vakcíny proti COVID-19 bylo naočkováno 70 % dospělé populace a 42 % obyvatelstva má očkování ukončeno. Maltský národní očkovací program vedl tak k prudkému snížení denního počtu nově registrovaných případů nakažení COVID-19 a zároveň výrazně snížil denní počet úmrtí na toto onemocnění.

Destinace se 1. června oficiálně otevřela zahraničním turistům, které aktuální vývoj může ujistit o tom, že Malta je bezpečným místem pro trávení letní dovolené. „Malta je mezi českými turisty velmi oblíbenou destinací a turismus jako takový je klíčovým přispěvatelem do maltské ekonomiky, proto od 1. června 2021 s potěšením vítáme zpět turisty z České republiky. Místní obyvatelé se těší na návrat turistů, kteří milovali naše slunce, kulturu, jídlo a příjemnou atmosféru,“ uvedl Maltský úřad pro cestovní ruch.

„Abychom naše návštěvníky ujistili, že všechny restaurace, poskytovatelé ubytování a služeb musí dodržovat nejvyšší úroveň čistoty a bezpečnosti, zavedli jsme bezpečnostní protokoly Sunny a Safe COVID, kterými se všechna veřejná zařízení řídí,“ dodal maltský touristboard.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Zermatt Bergbahnen AG

Švýcarsko má první autonomní kabinovou lanovku

Při pátrání po zajímavých technologiích v oblasti turismu, které jsou jedním z hlavních zářijových témat, jsme narazili na první autonomní – tedy bezobslužnou – kabinovou lanovku, která od prosince loňského roku funguje v oblasti Zermattu. Vzhledem k tomu, že...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Smartwings otevírá pravidelnou linku z Bratislavy do Dubaje

Letecká společnost Smartwings otevírá 24. října pravidelné přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 1x týdně, každou neděli moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Dopravce...

Číst více