Návrat z Malty nově bez omezení

Foto: Maltský úřad pro cestovní ruch Romantika na maltském ostrově Gozo Foto: Maltský úřad pro cestovní ruch

Malta se po poslední úpravě cestovatelského semaforu stala jednou z nejdostupnějších přímořských destinací, kde Češi mohou strávit svou letní dovolenou. Od pondělí 31. května je destinace zařazena mezi země s nízkým rizikem nákazy COVID-19 (zelená barva v cestovatelském semaforu). Čeští turisté už po návratu z Malty nemusí předkládat negativní testy, ani nastoupit do karantény.

Pro příjezd na Maltu ještě stále platí omezení v podobě negativního PCR testu na COVID-19 ne staršího než 72 hodin, který musí cestující předložit již při nástupu do letadla. Test je možné provést po příletu na Maltu, avšak v tomto případě je nutné zůstat v karanténě až do obdržení negativních výsledků. Výjimky pro očkované cizince nebo pro osoby, které již prodělaly covid-19 zatím nebyly zavedeny.

Jak jsme již informovali, Malta dosáhla 24. května kolektivní imunity. Alespoň jednou dávkou vakcíny proti COVID-19 bylo naočkováno 70 % dospělé populace a 42 % obyvatelstva má očkování ukončeno. Maltský národní očkovací program vedl tak k prudkému snížení denního počtu nově registrovaných případů nakažení COVID-19 a zároveň výrazně snížil denní počet úmrtí na toto onemocnění.

Destinace se 1. června oficiálně otevřela zahraničním turistům, které aktuální vývoj může ujistit o tom, že Malta je bezpečným místem pro trávení letní dovolené. „Malta je mezi českými turisty velmi oblíbenou destinací a turismus jako takový je klíčovým přispěvatelem do maltské ekonomiky, proto od 1. června 2021 s potěšením vítáme zpět turisty z České republiky. Místní obyvatelé se těší na návrat turistů, kteří milovali naše slunce, kulturu, jídlo a příjemnou atmosféru,“ uvedl Maltský úřad pro cestovní ruch.

„Abychom naše návštěvníky ujistili, že všechny restaurace, poskytovatelé ubytování a služeb musí dodržovat nejvyšší úroveň čistoty a bezpečnosti, zavedli jsme bezpečnostní protokoly Sunny a Safe COVID, kterými se všechna veřejná zařízení řídí,“ dodal maltský touristboard.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více