Návrat z Malty nově bez omezení

Foto: Maltský úřad pro cestovní ruch Romantika na maltském ostrově Gozo Foto: Maltský úřad pro cestovní ruch

Malta se po poslední úpravě cestovatelského semaforu stala jednou z nejdostupnějších přímořských destinací, kde Češi mohou strávit svou letní dovolenou. Od pondělí 31. května je destinace zařazena mezi země s nízkým rizikem nákazy COVID-19 (zelená barva v cestovatelském semaforu). Čeští turisté už po návratu z Malty nemusí předkládat negativní testy, ani nastoupit do karantény.

Pro příjezd na Maltu ještě stále platí omezení v podobě negativního PCR testu na COVID-19 ne staršího než 72 hodin, který musí cestující předložit již při nástupu do letadla. Test je možné provést po příletu na Maltu, avšak v tomto případě je nutné zůstat v karanténě až do obdržení negativních výsledků. Výjimky pro očkované cizince nebo pro osoby, které již prodělaly covid-19 zatím nebyly zavedeny.

Jak jsme již informovali, Malta dosáhla 24. května kolektivní imunity. Alespoň jednou dávkou vakcíny proti COVID-19 bylo naočkováno 70 % dospělé populace a 42 % obyvatelstva má očkování ukončeno. Maltský národní očkovací program vedl tak k prudkému snížení denního počtu nově registrovaných případů nakažení COVID-19 a zároveň výrazně snížil denní počet úmrtí na toto onemocnění.

Destinace se 1. června oficiálně otevřela zahraničním turistům, které aktuální vývoj může ujistit o tom, že Malta je bezpečným místem pro trávení letní dovolené. „Malta je mezi českými turisty velmi oblíbenou destinací a turismus jako takový je klíčovým přispěvatelem do maltské ekonomiky, proto od 1. června 2021 s potěšením vítáme zpět turisty z České republiky. Místní obyvatelé se těší na návrat turistů, kteří milovali naše slunce, kulturu, jídlo a příjemnou atmosféru,“ uvedl Maltský úřad pro cestovní ruch.

„Abychom naše návštěvníky ujistili, že všechny restaurace, poskytovatelé ubytování a služeb musí dodržovat nejvyšší úroveň čistoty a bezpečnosti, zavedli jsme bezpečnostní protokoly Sunny a Safe COVID, kterými se všechna veřejná zařízení řídí,“ dodal maltský touristboard.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

V Antalyi jsou nyní otevřené tři čtvrtiny hotelů

V turecké pobřežní oblasti Antalya je momentálně podle Asociace středomořských turistických hoteliérů (AKTOB) otevřeno 75 procent hotelů. Loni jich kvůli pandemii covidu-19 bylo v provozu jen 40 procent. Úplně všechna ubytovací zařízení budou ale otevřená pravděpodobně...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

FlixBus, RegioJet i další spouští nové linky do zahraničí

Autobusový dopravce FlixBus spustí v následujících dnech další linky z Česka do různých evropských měst. Jezdit bude například z Prahy do chorvatského Splitu nebo polského Krakova, dále z Liberce do Berlína či z Moravy do Vídně. Autobusové linky do zahraničí...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Lázně Kujaľnik – ohrožený oděský klenot

Pirogovovo klinické sanatorium známé také jako Lázně Kujaľnik je nejstarším a unikátním střediskem bahenní léčby na Ukrajině, které nemá žádnou blízkou analogii ve světě. Toto lázeňské místo dobře znají nejen mnozí obyvatelé Ukrajiny, ale také hosté...

Číst více