Malta dosáhla kolektivní imunity

Foto: Maltský úřad pro cestovní ruch Foto: Maltský úřad pro cestovní ruch

Poté, kdy před dvěma týdny začala Malta jako první země v Evropské unii očkovat osoby od 16 let věku, dosáhla nyní dalšího prvenství. Dříve, než se původně očekávalo, docílila kolektivní imunity - 70 % dospělé populace je nyní očkováno alespoň jednou dávkou vakcíny proti COVID-19 a 42 % populace má očkování ukončeno. V tiskové zprávě o tom na začátku tohoto týdne informoval Maltský úřad pro cestovní ruch.

Maltský národní očkovací program vedl podle úřadu k prudkému snížení denního počtu nově registrovaných případů nakažení COVID-19 a zároveň nastartoval klesající trend denního počtu úmrtí na toto onemocnění.

„Dosažení kolektivní imunity na Maltě má pro místní ekonomiku zásadní význam, zejména pro odvětví cestovního ruchu. Hlavní podíl na této skutečnosti má strategie vlády, která se zaměřila na důrazné zavedení očkovacího programu a také opatření, která se v současné době již postupně uvolňují. Naše země zůstane v boji proti viru ostražitá a zároveň zajistí, že se maltský cestovní ruch v post-pandemické éře skutečně stane udržitelným,“ poznamenal ministr cestovního ruchu a ochrany spotřebitele Clayton Bartolo.

„Dnešní oznámení nám dodává silnou dávku motivace, kterou všichni potřebujeme, neboť od 1. června jsme připraveni přivítat turisty zpět na Maltských ostrovech. Aktuální vývoj tedy určitě poslouží jako další pozitivní zpráva pro turisty, kteří hledají především bezpečnou destinaci pro svoji dovolenou,“ dodal výkonný ředitel Maltského úřadu pro cestovní ruch Johann Buttigieg.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Zermatt Bergbahnen AG

Švýcarsko má první autonomní kabinovou lanovku

Při pátrání po zajímavých technologiích v oblasti turismu, které jsou jedním z hlavních zářijových témat, jsme narazili na první autonomní – tedy bezobslužnou – kabinovou lanovku, která od prosince loňského roku funguje v oblasti Zermattu. Vzhledem k tomu, že...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Smartwings otevírá pravidelnou linku z Bratislavy do Dubaje

Letecká společnost Smartwings otevírá 24. října pravidelné přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 1x týdně, každou neděli moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Dopravce...

Číst více