Molim vas jedno pivo aneb za poklady chorvatských lokálních pivovarů

Chorvatsko pro našince není zrovna synonymem pro pivní turistiku. Milovníci zlatavého moku znají většinou jen místní pivní bestsellery, nabídka země je však mnohem rozmanitější. Důkaz přinese třeba blížící se Istra & Craft Beer Festival v Poreči. 

Většina Čechů si svoji oblíbenou jadranskou destinaci spojuje zejména s vínem a proslulou slavonskou kuchyní, Chorvatsko má ale i dlouhou pivovarnickou tradici. Nejstarší pivovar na území Chorvatska zahájil výrobu už roku 1697 v Osijeku a jeho produkci můžete okusit i dnes.

Istra & Craft Beer Festival bude probíhat od 28. září do 6. října

Podobně jako u nás i v Chorvatsku v posledních letech přibývá řemeslných pivovarů, resp. minipivovarů. Najít je lze prakticky po celém území a určitě se vyplatí vypravit se za jejich produkcí. Případně je možné navštívit některý z tematických festivalů. Jeden takový se koná již zanedlouho – Istra & Craft Beer Festival v Poreči otevře své brány v sobotu 28. září a probíhat bude až do neděle 6. října. Na své si na festivalu přijdou nejen milovníci kvalitního piva, ale také všemožných lahůdek a hudby – zazáří zde plejáda chorvatských hudebních hvězd. Potenciální zájemce jistě potěší informace, že vstup na festival je zcela zdarma. 

Foto: www.pixabay.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více