Molim vas jedno pivo aneb za poklady chorvatských lokálních pivovarů

Chorvatsko pro našince není zrovna synonymem pro pivní turistiku. Milovníci zlatavého moku znají většinou jen místní pivní bestsellery, nabídka země je však mnohem rozmanitější. Důkaz přinese třeba blížící se Istra & Craft Beer Festival v Poreči. 

Většina Čechů si svoji oblíbenou jadranskou destinaci spojuje zejména s vínem a proslulou slavonskou kuchyní, Chorvatsko má ale i dlouhou pivovarnickou tradici. Nejstarší pivovar na území Chorvatska zahájil výrobu už roku 1697 v Osijeku a jeho produkci můžete okusit i dnes.

Istra & Craft Beer Festival bude probíhat od 28. září do 6. října

Podobně jako u nás i v Chorvatsku v posledních letech přibývá řemeslných pivovarů, resp. minipivovarů. Najít je lze prakticky po celém území a určitě se vyplatí vypravit se za jejich produkcí. Případně je možné navštívit některý z tematických festivalů. Jeden takový se koná již zanedlouho – Istra & Craft Beer Festival v Poreči otevře své brány v sobotu 28. září a probíhat bude až do neděle 6. října. Na své si na festivalu přijdou nejen milovníci kvalitního piva, ale také všemožných lahůdek a hudby – zazáří zde plejáda chorvatských hudebních hvězd. Potenciální zájemce jistě potěší informace, že vstup na festival je zcela zdarma. 

Foto: www.pixabay.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Život v okolí pyramid turistům přiblíží nový projekt

Turistům navštěvujícím egyptské pyramidy se málokdy poštěstí nahlédnout do života Egypťanů mimo hlavní turistické trasy. Nyní je k tomu ale vybízí nový projekt zaměřený na vesnice v okolí archeologických lokalit.

Číst více
Foto: DZT

V srdci Německa: virtuální prohlídka po Durynsku

Poslechněte si operu Tannhäuser ve Wartburgu, projděte se Durynským lesem po stezce Rennsteig, prozkoumejte světové kulturní dědictví UNESCO ve Výmaru nebo zažijte středověký Erfurt: Durynsko toto umožňuje na virtuální B2B akci TRAVEL.21digital. Od 1. do 3. června...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Smartwings zařadí do své sítě londýnské Heathrow

Letecká společnost Smartwings zařadila do své nabídky novou destinaci. Od 3. června zahájí pravidelné lety na největší londýnské letiště Heathrow. Linka Praha–Londýn bude provozována čtyřikrát týdně.

Číst více